Švajner das Schwein

Prasátko

Prezidentský kandidát

Co se divíte? Paroubek říkal, že až oznámí kandidáta na prezidenta, tak to břinkne. A že to břinklo pořádně!

Stejně jako Petr Nečas nedokážu pochopit, že to někdo s nominací toho kandidáta ČSOB může myslet vážně. Že je z ČSOB je přitom podle mě ještě to nejmenší.

Předně mi vadí, že to neni Čech, ale Američan. Nebavíme se teď de iure, ale de facto. Celý život žije v Americe, Česko zná možná tak z Ruzyně. Ale abyste si nemysleli — má tady zubaře, vole, takže je Čech jak poleno, podle toho se přece pozná. Donedávna neměl ani české občanství. Co je nejdůležitější — nevolí ve volbách. Tudíž je mu osud naší země absolutně wurst.

Jak moc dobře vědí ti z vás, co mě znají, neřekl bych proti Američanům křivého slova. Ale za prezidenta mít Američana rozhodně nechci! (Leda že bysme vystoupili z EU a vstoupili do Jů-es-ej, to by byla jiná.) Stejně tak nechci mít za ministryni Kazašku, co ani neumí česky, ale o tom už jsem psal. Mými kandidáty na funkci prezidenta by byli Ali G nebo Borat, popř. oba najednou.

Kromě toho Švejnara vůbec neznám. Jak může být mým prezidentem někdo, o němž nic nevím? Neznám ani jeden jeho názor, kromě toho, že nesnáší toho zlého Klause. Též to není politik. Přitom prezident je funkce navýsost politická. Ach jo. Jestli chce někdo pořád dělat nepolitickou politiku, tak ať jde do prdele!

No a čím se ze Švejnara stal Švajner? Ne tím, že se přišel prezentovat na klub KSČ. Tam byl i Klaus a nevidím na tom pranic špatného. Ale Švajner míní být přímo prezidentským kandidátem KSČ (popř. konglomerátu KSČSSD, možná dokonce celé Národní fronty + zelených komunistů), strany kvůli které utekl. To je síla! Navíc chce být Paroubkovým kandidátem, jeho knechtem. Prohlášením, že by v minulých volbách volil toho Mussoliniho, tomu nasadil korunu. Abych pravdu řekl, tak se mi z takového člověka chce blejt.

Podle mě je to pitomý fouňa. Tomu by jako Američan zajisté porozuměl.

Jak se dalo čekat, Vašíček i Jiříček Havlů jsou blahem bez sebe. Pro nás ostatní je to ale prasárna. Was für eine Švajneraj, řekl by možná Josef Švejk.

5 thoughts on “Švajner das Schwein”

 1. No já to žadonění na ÚV KSČM zazlívám i tomu Klausovi. To se prostě nedělá, paktovat se s takovou verbeží.
  Ale Švejnar, to je jiné kladivo na čarodejnice. Ten se s nimi nejen paktuje, ale navíc je chce dostat zpět k moci. To se snad posral. Prokrista pána, co je to za dobu. To si zase budeme tahat komunisty do vlády? Takovou špínu?

 2. Nevim, čim to je, ale opět jsem zapomněl do článku napsat jednu důležitou věc: Doufám, že Klaus nikdy nepřijme žádnou nabídku na televizní prezidentský duel. Akorát by tim Švajnera povýšil na svojí úroveň. Tuhle chybu udělal před volbama 2002 se Špidelem, tak doufám, že jí nehodlá opakovat.

  A k těm komunistům. Dokázal bych si představit, že by tam ten Klaus nešel. Byl bych možná i o něco radši. Sice by o tom Pehe nemohlo pět let dokola mluvit, ale ono by si našlo cokoliv jinýho. Známe svoje peheheimské.

  Ale každej slušnej člověk musí uznat, že Klaus jim nenabízel nic amorálního, o ničem s nima nekšeftoval. Prostě tam přišel a řek: “Ahoj, já jsem Vašek Klaus. Dyť mě znáte, 12 let jsem v Parlamentu dennodenně, tak víte, jakej jsem.” Nebo něco podobnýho. Že jim nic jiného neslíbil, bylo za těch pět let snad dostatečně prokázáno.

 3. Já Klause nemám rád, ale jak se z hledání protikandidáta stává šaškárna, tak si říkám ať už tam ty další roky zůstane.

 4. Nobunaga: Je fakt, že aféra Antiklaus je už tak směšná, až se člověk musí divit, co je to v tom parlamentu za hovada. Parta dětí? Ne, to jenom naši politici.

 5. Jak předpovídal Miroslav Macek, kolem prezidentské volby se určitě odehraje ještě mnoho veselého.

Comments are closed.