Topol na Hrad: Zbláznil jsem se?

Miloš Zeman s největší pravděpodobností bude prezidentem ČR i v dalším volebním období. Čekal jsem, že to bude příšerný prezident, proto jsem mu nemohl dát hlas. Bohužel se skutečnost ukázala být ještě horší, než jsem si před volbou myslel.

Co s tím?

Éterem plují různá jména. Michal Horáček – přestože je politicky úplně jinde než já – by nemusel bt špatnou volbou. Jeho plusem je, že si uvědomuje, že by se neměl moc asociovat s havlistickými intelektuály, protože tím se rovnou odsoudí k porážce. Bohužel jeho rozhodnutí, že nebude mít PR poradce a že mu kampaň na FB povede Žít Brno, ho k té porážce odsoudilo tak jako tak.

Jaroslav Kubera říkal, že chce kandidovat. Tomu bych dal hlas beze všeho. Jako jeden z mála zůstal pravičákem i tváří v tvář šikaně eurohujerů z Bruselu i z vlád vedených ODS. Bohužel ale nevíme, zda umí vést celostátní kampaň a jaká je jeho volitelnost mimo Teplice. Jeho více než dvacetiletá nepřetržitá šňůra coby starosty Teplic a nyní již šestnáctiletá nepřetržitá senátorská šňůra jsou ovšem impozantní výsledky, se kterými se v české politice může měřit snad jenom Václav Klaus.

Speaking of… Václav Klaus má politickou kariéru za sebou, kandidovat nebude a nejspíš by Zemana ani neporazil.

A tak mě při čtení Topolánkových pseudomemoirů napadlo, že by moh kandidovat sám Topol. Sice žádný strom, ani topol, neroste do nebe, ale na Hrad by dorůst mohl. Samozřejmě, když byl Topolánek premiérem, zradil všechny pravicové voliče a myšlenky, co mohl. Já sám jsem k němu byl na tomto blogu velmi kritický, a pokud si správně pamatuju, tak i velmi vulgární, co do popisu Topolánkova charakteru (proto se mi nechce hledat odkazy) a je pouze jeho vinou, že ODS prosazovala program ČSSD a Zelených a pravicového nic a navíc u toho ještě zcela zbankrotovala.

Nicméně Gary Johnson asi v ČR na prezidenta kandidovat nebude, takže se musíme spokojit s tím, co máme k dispozici. A pokud by Jaroslav Kubera kandidovat nakonec nechtěl nebo se ukázalo, že nemá takový potenciál, tak proč nepřesvědčit Topolánka ke kandidatuře?

Proti němu hovoří jeho děsivý výkon ve funkci premiéra. Pro něj ale hovoří jeho veřejné projevy před premiérováním i po něm a myslím, že prezidentování se spíš blíží těmto “funkcím” než premiérování. Přestože ve funkci trestuhodně obrátil, je to dlouholetý kritik EU, rozumí ekonomii a založením je to pravičák. Prokázal, že umí vést celostátní kampaň (35 % pro ODS ve sněmovních volbách a absolutní většina v Senátu v době jeho lídrování je úspěch, který u nás nemá obdoby).

Víme taky, že na rozdíl od Zemana je to člověk, který umí jednat s dalšími státníky a to i s těmi západními (koneckonců byl přece čtyři měsíce prezidentem Evropy :P ) a chová se jako politik, ne jako kříženec hovada a prasete. Na rozdíl od Karla Schwarzenberga by si také v kampani a v debatách s Milošem Zemanem uměl poradit.

Tak co, přemluvíme ho? Zbláznil jsem se?