Volby 2008, horší než noční můra

ČSSD landslide. 36:24? Takovejhle průser jsme nezažili ani v neblahých letech 98 nebo 04.

Jednoznačné jsou tyto věci. Koncept ODS jako středové strany naprosto selhal. Mirek Topolánek jako premiér naprosto selhal. ODS musí prosadit co nejradikálnější reformy. Čas ještě je.

Co spočítali voliči Topolánkově vládě, si přečtěte zde.

Doufám, že bývalí hejtmani z ODS teď podniknou “run na kongres”. A chudák Bém. Kromě něj budou hejtmani samý komunisti. Je mi též líto Miroslava Beneše, jemuž těsně uniklo druhé místo. Byl to můj největší favorit pro senátní volby.

Jsem naprosto zděšen tím, že někoho, jako je Dryml, může volit skoro 40 % lidí. Jsem naprosto zděšen tím, že v souboji úspěšný podnikatel Bernard a neúspěšný kretén Štěch dostane druhý jmenovaný přes 40 %. Jsem naprosto zděšen tím, že volby může vyhrát sRath!!!

Jediným pozitivem voleb tak je, že v Mejstříkově obvodu se našel rozum a nevyhrál zde opět tento politický chaot, ale Zdeněk Schwarz.

PS: Snad jste se zase nenechali nachytat legračními agenturami typu STEM, které nechápou, co to je sociologie. Po zkušenostech z parlamentních voleb jsem jim nevěřil ani slovo. Vy snad ano?

17 thoughts on “Volby 2008, horší než noční můra”

 1. no já jsem sice neviděl z voleb prakticky vůbec nic, neb jsem se účastnil WebExpa, ale průběžně tam ty výsledky hlásili a všichni se tahali za vlasy ;-).

  taky nechápu, taky jsem nasranej, ale neřeším to. vyjebat s politikou

 2. Na WebExpo jsem původně chtěl, pak jsem to vzdal. Doufám, že přineseš pořádnej report. Třeba o tom, jak jsi umlátil Hulána iPodem nebo tak něco :)

 3. omyl, to vůbec nesouvisí s tím, jak kdo vládne. prostě vyhrává opozice. vizvolby 2000 a 2004.

 4. jednoznačně, naprosto selhal, naprosto selhal, nejradikálnějšíno reformy, naprosto zděšen,

  … chudák Bém.

 5. waiders: Omyl. Prohrává špatná vláda, ne vláda. A prohrává tak moc, jak moc je špatná. Jak moc asi musí ODS lidi srát, když z 0:12 je 13:0? Jak moc asi musí ODS lidi srát, když Tošenovského porazí Palas (!) s výsledkem 43 % (!!)?

  Nechápu, jak můžeš říct, že to nesouvisí, dokonce vůbec nesouvisí. Souvisí to velmi významně.

  machys: :?:

 6. kvalita vlády nemá s výsledkem voleb nic společného, to je jako kdybys posuzoval kvalitu filmu podle návštěvnosti nebo kvalitu knihy dle prodejnosti.
  nicméně, nemá smysl z toho dělat kovbojku: v letech 98-06 prohrála soc.dem všechny mezivolby, senátní, euro, komunál, kraje, a to mnohem drtivěji, její zisky se pohybovaly mezi 8-15 procenty. přesto vyhrála pralamentní volby 2002 a v těch v roce 2006 získala 32 procent. jinými slovy, Topolánek a spo. se teď nesmí podělat.

 7. waiders: Parlamentní volby vyhrála ČSSD proto, že slíbila všechno všem, protože “Zdroje jsou.”. Což samozřejmě ODS nemůže (touží-li si zachovat aspoň zdání pravicové strany).

  Kvalita vlády samozřejmě s výsledkem má společného hodně. Znám mnoho odsáků, kteří nešli k volbám kvůli tomu, jaký je Topolánek socialista. A znám další (jako jsem já), kteří tam s maximálním znechucením šli.

  Házet do jednoho pytle voliče ODS a ČSSD a vyvozovat z toho obecně platné závěry, tak jak to s velkou oblibou dělají poblitologové, je blbost non plus ultra.

  ODS prohraje příští volby, to bych vzal za bernou minci a tomu by měla přizpůsobit svoji politiku a prosadit celou Modrou šanci. Klidně ještě v razantnější verzi.

  Bulant(ová): To neni tvoje fotka?

  Destiny: Ale mám!

 8. Co mě tíží na srdci? Rád bych věděl, jaké byly předvolební průzkumy STEMu a jak moc se lišily od reality. Já žádné neviděl, tak nevím, ale ještě z posledních voleb jsem na agentury rozzlobený.

 9. RF: Nemělo by být těžké to dohledat, ale pokud vím, co jsem zaslechl na půl ucha (líp zprávy od těchto legračních agentur neposlouchám), věštily celkem vyrovnané preference. Což rozdíl o POLOVINU tedy není.

  Kdybych si chtěl rýpnout, řekl bych, že tito sexperti vyrůstají na FSV. Dlužno dodat, že pokud vim, tak jsou s ekonomy v křížku. Není tomu tak?

 10. S ekonomy je v křížku kdekdo :). Tuplem na FSV – http://www.fsv.cuni.cz/FSV-958.html . Sociologové jsou sice už na první pohled (např. fotky ze seznamováku prváků) od ekonomů odlišní, ale ISS a IES patří k nejpokrokovějším na FSV. Takže abych odpověděl, tak nevím o tom, že by na IES byli sociologové s ekonomy v křížku. A k tomu vyrůstání… i na FSV rostou sociologové, tak jako na FSS ( http://social.ukmedia.cz/paradoxy-vysokeho-skolstvi-srovnani-fss-a-fsv ). A asi i u nich platí, tak jako u ekonomů, že v praxi je vše jinak než ve škole, takže bych to sváděl spíš na firmy samotné. Ať už je to jak chce, výzkumníkům už nevěřím ani slovo.

 11. Podle mě je celý problém v tom, že nejsou schopni naprogramovat si odpovídající statistický model. (Pokud přijmeme tezi, že se vůbec někoho ptají.)

  Doporučuju třeba web fivethirtyeight.com. Ten týpek je sice demokrat, ale jak ten si vyhraje s číslama ze sociologickejch průzkumů, to by mu měli závidět všechny srandaagentury z Čech.

  Jo a na sociologii jsme se učili, že tak jako ekonomové tíhnou k neoliberalismu, tak sociologové tíhnou k socialismu (empiricky jako skupina). To mě naplňuje jistou nedůvěrou. :)

 12. rád bych připomněl, že lidé pravicovější než Topolánek (Tlustý, Říman) nikdy neměli v ODS moc šanci, a pokud je po tomto poptávka, měla by být založena nová pravicová strana, protože ODS se tímto směrem neposune. prosazení modré šnace je při tomto složení parlamentu iluze. a jsou voliči, kteří se přesouvají mezi oběma hlavními stranami.

 13. Rád bych připomněl, že po dlouhou dobu býval předsedou této strany Václav Klaus a těžko ve straně hledat většího pravičáka. :)

  Bohužel doba ODS coby pravicové strany je pryč. Ale já stále doufám, že je opět před námi. Uvidíme v prosinci. (Moc tomu sám nevěřím…)

  Jistěže založit novou stranu je možnost, to ví každý, ale ODS má (měla?) oproti jiným stranám tu výhodu, že má pevné kořeny po celé republice a řady kvalitních osobností. Bohužel, na posledních kongresech byla značná převaha těch nekvalitních. :-/

 14. K oranzade, myslim, neni co dodat. Ale ten clanek vychvalujici FSS zahral vsechny moje spoluzaky u srdce, takze diky za pozitivni zpravu ;-)

Comments are closed.