Výzva 2009: Pařížská

10. května 2009

Den, kdy se oddělí zrno od plev. Den, kdy se z ořezávátek stávají muži. Pražský mezinárodní maratón.

Běžíte, nemůžete, prožíváte muka… a pak konečně přijde Pařížská. Diváci povzbuzují, probíháte pod bránou borců, dostanete medaili a jdete si pro pivo a na masáž :)

Reálně uvažuju o tom, že tuto výzvu letos přijmu. Nikdy jsem maratón neběžel, takže nevim, co přesně od toho čekat. Milan jít chce (prej), takže se splnila moje podmínka, že tam půjdu jedině s někym. Nechcete jít taky?

28. března se určitě ukážu na půlmaratónu, na němž již někteří čtenáři tohoto blogu přislíbili účast.

PS: Dneska mi přišla poštou kniha Jak uběhnout maraton za 100 dní. Vypadá dobře.

6 thoughts on “Výzva 2009: Pařížská”

 1. Já už o nějakém maratonu dlouho uvažuju. Problém je, že tady v Budějovicích je jen jakýsi, co se běhá v podzemní garáži. Pražský maratón zní dobře, jenže bych musel dojet vlakem do Prahy, tam se někde převléct, po běhu se někde osprchovat a zase jet zpátky. Tak nevím.
  Ze stránek pim.cz jsem se nedozvěděl, ani kdy se koná. Chyba je asi na mojí straně, ale nechce se mi to hledat.

 2. Na tom maratónu je, pokud vim, celkem solidní zázemí, snad tam jsou i sprchy. Taky by ses moh třeba osprchovat u mě doma, kdyby na to přišlo. Nebo si zaplavat ve Vltavě ;)

  Datum maratónu je tady v článku a na stránkách PIMu je to na jedno kliknutí vlevo na odkaz Volkswagen Maraton Praha.

 3. Od dob, co místo 40ti krátkých Startek kouřím 20 dlouhých Marlborek (tedy od dob, co makám), si říkám, že přišel čas na nějaký maraton!

 4. Aha. Já to “10. května 2009” asi považoval za dnešní datum. Kalendář nevnímám. Zmátlo mě, že je to “Volkswagen Maraton Praha” místo “Pražský mezinárodní”.
  Sprchu tam přímo nezmiňují. Vltava mě taky napadla. Za nabídku dík, pokud poběžím, využiju ji.
  Tisícovka se mi zdá celkem hodně, když připočtu ještě prachy za vlak a další, co bych určitě utratil, leč budiž. Nechám si to projít hlavou.

Comments are closed.