Žebříček politických stran

VlajkaPrávě sleduji OVM z libereckého kraje a říkám si, že bych měl sestavit žebříček (ne)přijatelnosti politických stran. Na tomto místě bych rád připomněl, že se nacházíte na politicky zcela nekorektním blogu, který se nestydí za to, že jeho autor má rozum, a tudíž i pravicové myšlení.

1. Občanská demokratická strana (web)

Rovná daň — ano. Nízké daně — ano. Rovný důchod — ano. Osobní zodpovědnost — ano. Daňové prázdniny — ano. Eurorealismus — ano. Nový volební zákon (většinový systém) — ano. Zahnat odbory tam, kam patří — ano. Václav Klaus prezidentem — ano.

ODS nabízí samé dobré věci. Její program je konečně pravicový. A pokud ODS nyní slibuje něco, co později nesplní, milerád jí to odpustím, jenom když vyhraje volby a složí vládu. Za poslední čtyři roky bych ODS vytkl snad jedinou věc. ODS měla přistoupit na výzvu St. Andy Grosse a měla podpořit jeho vládu, která by stejně zanedlouho padla za to, že by byl přijat většinový volební systém. No, teď když o tom přemýšlím, tak to nevidím tak jasně.

2. Nezávislí demokraté (předseda V. Železný) (web)

Dobrou chuť, pokud právě obědváte. Toto je ideální koaliční partner pro ODS. Také nabízejí rovnou daň ve výši 15%. V osobě Vladimíra Železného je zajištěn skutečný pravicový partner a mám dojem, že pan Železný si dokáže zajistit i poslušnost poslanecké frakce. Mimoto je Vladimír Železný mimořádně chytrý muž, který rozumí mnoha oborům lidské činnosti. Je to skvělý manažer a řekl bych, že je to největší český odborník, co se televizí týče. Pokud sympatizujete s pravicí, ale z nějakého důvodu nechcete volit ODS, dejte hlas doktorovi Železnému.

3. Sdružení nezávislých kandidátů — Evropští demokraté

Až na to, že jsou to takoví lidi s velmi divnou minulostí (viz Zieleniece, Hybáškovou, Kasla), maj občas docela dobrý názory.

4. Křesťansko-demokratická unie — československá strana lidová

Mezi pravicí a levicí musí být údajně rozum. Až si KDU důkladně promyslí, že jsou pravicová strana, všem se uleví. (Nechápu, jak mohou být v ČSSD věřící. Někdo by jim asi měl vysvětlit, co to znamená levice.) I když jsou to hadi, nezbývá než s nimi vytvářet koalice. Jejich názory jsou docela často inteligentní. Občas jsou ale mimo mísu.

5. Česká strana sociálně demokratická

I když je ParouBack nejhorší premiér, kterého tato země měla, dokážu si představit i mnohem horší. Je docela pozitivní, že chce přijmout nový tiskový zákon. Horší by bylo, kdyby chtěl přijmout zákon netiskový.

6. Zelení

Extrémistická strana. Strana zeleného fundamentalistického teroru. Ne, ne, ne! Docent Hartl, hlavní sociolog STEMu, řekl, že očekává její volební výsledek kolem pěti procent. Nechci radikály do parlamentu.

7. KSČM

Komunisti měli mít pouť (= měli se houpat) už dávno. Jsou to ústavní nepřátelé. Mají být ve vězení a místo toho jsou ve sněmovně. Tfuj!

Ostatní partaje mě nezajímají, proto jsem se jimi nezabýval.