Dopis do TV Nova

Dobrý den,

Že ve vašich Televizních novinách a Sportovních novinách vysíláte neustále zavádějící až lživé informace, na to už jsem si zvykl. Že pokud se váš redaktor rozhodne, že něco je špatně, pěkně to odříká a nikomu s opačným názorem nedá prostor, na to už jsem si zvykl taky. Přesto mě vaše včerejší krátká reportáž o Tour de France zaskočila svým diletantismem.

To, že při záběru na pád Andréase Klödena mluvíte o pádu Alexandra Vinokurova, který se odehrál o 50 km dále a nijak se mu nepodobal, to je ještě obvyklý standard práce vašich reportérů. Ale říct, že pádu jednoho z favoritů závodu využili ostatní favorité v pelotonu, aby mu ujeli, to už jste přehnali. V pelotonu byly aktivní ty týmy, jejichž sprinteři měli šanci na vítězství v etapě. Peloton se v tu chvíli snažil dojet uprchlíky, v žádném případě ne odjet někomu, kdo spadl. To se v cyklistice nedělá. Jenže to pak není taková senzační zpráva jako z Blesku.

Rád bych napsal, že věřím, že se vaše zpravodajství dostane na nějakou úroveň. Po těch letech už tomu nevěřím. Ale mohli byste aspoň přestat lhát.

S pozdravem Martin Pánek