11 thoughts on “Haha :)”

 1. v zásadě souhlasím, avšak musím říci, že iPod (který mám od letošních Vánoc) je ta nejgeniálnější věc, kterou jsem si kdy koupil.

  nevím, v čem iPod zastarává za konkurencí pokud jde o hardware, ale beru, že iTunes jsou naprogramovány prasácky, běhaj pomalu a žerou neuvěřitelné množství paměti; na druhou stranu jsou ovšem po user-friendly stránce v popředí a zatím jsem nenarazil na lepšího správce podcastů/tv shows.

  synchonizace naprosto bezproblémová, výdrž taktéž a nemluvím o ceně. 80gb verze pořídíte na eBay za směšných 200$.

  asi tolik k tomu říkám ;-).

 2. havlikp: Slyšel jsem, že s defaultním softwarem se to nedá používat. Pak jsem taky slyšel, že to prej má příšernej zvuk. Co ty na to?

  Osobně bych nesnesl, kdyby se to nedalo používat jako USB Mass Storage. Jde to nějak hacknout?

  A kromě toho chci Zune. Neplánuje někdo cestu do USA, aby mi ho koupil?

 3. defaultní software je úžasnej; pokud jde o zvuk — pokud si člověk nekoupí sluchátka od značek jako Shure (já mám Shure SE110), Ultimate Ears či Etymotic Research, tak pochybuju, že pozná rozdíl mezi iPod špunty a špunty o něco lepšími. a taky záleží na hudbě, co posloucháš.

  usb mass storage se dá zapnout stisknutím jednoho tlačítka.

  zune je dokladem toho, že MS by se měl zaměřit na tvorbu SW (a udělat konečně nástupce WinXP v pravém slova smyslu) a ne capiny jako vyhledavače a on-line reklamy, resp. mp3 přehrávače (http://gizmodo.com/gadgets/zune/leo-laporte-screams-donkey-doodie-at-zune-zune-whimpers-silently-223091.php)

 4. havlikp: Ten článek si přečtu zejtra.

  Ale myslel jsem nahrávat muziku jako mass storage. To všude psali, že nejde.

 5. jo, tak to nejde… fakt je ale ten, že to lze poměrně snadno obejít a namísto iTunes používat Winamp či Win MediaPlayer. jak jsem už ale psal — iTunes jsou pro mě nepostradatelné hlavně kvůli správě podcastů, na kterých jsem zavislý ;-)

 6. havlikp: No a to bych právě nesnes. :)

  A to video nejde spustit, takže jsem zůstal ochuzen :sad: . Můžeš ho tedy volně interpretovat.

  Ale pokud jsem měl tu čest, tak Microsoftí hardware, stejně jako software, byl vždycky třída.

 7. MS dělá kvalitní SW (s výjimkou posledních Windows), Office 2k7 nemají chybu a produkty typu Visio či Expression Studio jsou pro informatika 21. století nepostradatelné ;-). věci s Windows Mobile nemají konkurenci…

  no a to je ten zásadní rozdíl — MS samotný nevyrábí ty stroje, jen dodává jejich SW vybavení, které je kolikrát ještě výrobci trochu “polepšeno”. na obhajobu svého iPodu už jsem tady toho napsal dost ;-).

  btw: za kolik se ten Zune dá u nás pořídit?

 8. V USA je iPod de-facto synonynem pro “MP3jku”. Když tam přijdeš do skoro libovolnýho obchodu s elektronikou, úplně nejvíc tam najdeš příslušenství k iPodu. Na druhým místě jsou iPody samotný a pak, když budeš mít “štěstí”, tam najdeš i něco jinýho (skoro by se chtělo říct “pro chudáky, co si nemůžou dovolit iPod). Podle zákona nabídky a poptávky měl totiž libovolnej model iPodu mnohem vyšší cenu než srovnatelnej model konkurence. Cihla Zune měla o prázdninách cenu téměř výprodejovou.

  Stačí se kouknout na bestbuy.com, kde najdete kategorii “iPod & MP3 Players”. Hehe, pro Amíka je prostě iPod jasná volba…a “MP3 Players” spíš koupě pro tech geeky, co se chtěj odlišovat.

 9. Joe Black: To je sice všechno hezký, ale nějak mi není jasný, na co reaguješ. :)

Comments are closed.