Nezákonná prohlídka

Ne, nebojte, ze zkoušky z 5PR101 mi ještě nehrabe (no, i když…), jenom se chci k něčemu vyjádřit.

V poslední době se totiž kolem mě množí případy, kdy se někdo někomu podívá do mobilu, a pak je z toho aféra. Věra Pohlová by samozřejmě věděla, jak to vyřešit, ta by všechny tyhle mobily zakázala.

Je věc těch dvou, jak si to mezi sebou vyřídí, o tom není žádná diskuse. Ale sám za sebe říkám, že civět jiným lidem do jejich mobilu je naprosto nemorální věc, která nemůže skončit jinak než špatně. Někdo by mohl argumentovat, že pokud v tom mobilu byl později nalezen nějaký corpus delicti, tak že tím je civění do mobilu ospravedlněno.

A není tomu tak, vážení přátelé! Copak už jste někdy slyšeli, že by policajti jenom tak někomu prohledali dům, a pak to ospravedlnili tím, že tam našli jedno okopírované cédéčko Britney Spears? Víte, co by soudce udělal s takovým důkazem? Utřel by si s ním doma nádobí, protože domovní prohlídka byla nezákonná a tak by ho nemohl uznat.

To samé bych radil tomu, komu bylo civěno do mobilu. Měl by říct: “Nemáš mi tam co čumět, vůbec se s tebou o tom nebudu bavit.” Jak vidíte, kromě odmítnutí důkazu využívá i svého práva nevypovídat :)

Víte, jak se tomuhle říká? Dělat granda zadarmo ;) . To se mi to mluví, když nejsem v situaci, kdy na mě hledí zlý pohled a mým směrem letí slova: “Kdo to je? Odkud jí znáš? Co je zač? Jak dlouho?!!!”

Na závěr bych chtěl říct, proč by se tam člověk fakt koukat neměl. 1) Nedělá se to. 2) Jestli něco nemám vědět, je lepší, když to nevim. 3) Logicky nejčastějším případem samozřejmě je, že člověk si v cizím mobilu přečte něco, k čemu nezná žádný kontext, a vyvodí z toho dalekosáhlé závěry, předem si udělá jasno a nenechá si potom vysvětlit, jak to je doopravdy.

Takže milé děti, nedělejte to. Ani ty, Zdenisi.

10 thoughts on “Nezákonná prohlídka”

 1. Musím naprosto souhlasit. Jako čtvrtý bod bych doplnil, že pokud člověk podiváním se do mobilu/emailu/dopisu/deníčku získá jakousi výhodu, obratem ji ztrácí pro způsob, jakým ji nabyl (“jaktože jsi se sešla s tím troubou za mými zády?” – ” jak to víš? tys mi lezl do telefonu..ty hajzle, jak si dovoluješ mi tam čumět?”)

 2. Souhlasim! A nečíst cizí maily. A vůbec ctít soukromí. A nerozcházet se virtuálně.

 3. Za tohle jsem měla mít chuť ti ublížit?
  Pokud ano, ne, tohle je hezkej článek, skoro se mi zdá, jako by mi “mluvil z duše”.

 4. Pravdivej :smile: Vrcholem smiringu je, kdyz vam prijde znicehonic zprava od zarlive kamaradovy pritelkyne, ze NORMALNE to sice nedela, ale blablabla…Nezbylo mi nez ho litovat, kdyz po nejake dobe prisel s tim, ze si radeji nebudeme psat nic, at se nezlobim a nic za tom nehledam..Jak daleko az muze dojit pusobeni ciziho elementu..jjj :cool:

 5. Na druhou stranu.
  Znal jsem kluka, který měl milující přítelkyni. Láska jak z praku. Až jednou, čistě náhodou, kluk objevil ve svém kompu doma historii ICQ své milující přítelkyně. Druhý den už u něj přítelkyně nebydlela. :grin:

  Já své ženě do mobila nečumím, nečtu jí SMS, ani maily. Věřím jí. Ale nerad, strašně nerad, bych jednoho dne zjistil, že jsem celá ta léta byl za vola. :wink:

 6. udivila mě jedna věc: právo pro FNH už neučí lidi z katedry Obch. práva na FMV? To je nějaká novinka?

 7. Myslim, že je to novinka, ale nejsem si tim jistej. Máme vlastní katedru, co si říká KaPr. :)

 8. Pro moji Dadulku, :???: jsem na tebe hrozně nasranej už to nikdy nedelej protože si to potom vyložíš podle sebe :mrgreen:

Comments are closed.