O Zelen(inov)ých teroristech

Podle současných průzkumů veřejného mínění si národ přeje novou stranu do parlamentních lavic. Ale že by to snad byla nějaká výhra, to bych ani neřekl. Jak se říká, lidé jsou různé. Blbé a pitomé. A ty pitomé z nich jdou volit Zelené mozky.

Jednou bych rád zjistil, kde se v lidech bere ten nekonečný optimismus, že tahle nebo ona partaj bude „lepší“ než ty stávající. Unie svobody, která si svých pět minut slávy užila pouze proto, že kritizovala opoziční smlouvu, udělala věc mnohem horší. Šla socanům dělat do vlády štafáž.

Ti chytřejší z bývalých voličů US uznali, že se jednalo o chvilkové pomatení smyslů, a nyní se opět vrátili k ODS. Ti hloupější z nich jdou zřejmě volit nového spasitele. Tentokrát jím má být Martin Bursík. Je tedy pravda, že u stávajícího předsedy Zelených je možno aspoň občas zahlédnout záblesky inteligence. To se bohužel nedá říct o předsedovi bývalém, Jakubu Patočkovi, ekologickém to radikálovi, jehož jediným smyslem života bylo říct v každé větě aspoň třikrát jméno Bush.

Ale nenechme se vysmát, ani Martin Bursík není žádný myslivec. Jeho výrok, že vidí svět v širších souvislostech než Václav Klaus, by měl být zapsán zlatým písmem do Velké knihy politického humoru. Klause údajně nebude v prezidentské volbě volit také kvůli jeho zamítavému postoji vůči teplému zákonu. Až do chvíle, než jsem četl tento rozhovor pro MF Dnes, myslel jsem si, že Martin Bursík je v podstatě zdivočelý pravičák, který má ve straně bandu tupých levičáků (výjimky jako Jaromír Štětina potvrzují pravidlo), nezřídka komunistů. V tomto rozhovoru se pro mě ale vyvařil a říkám ― ruce od nich pryč.

Zelené spojuje nenávist vůči schopným a úspěšným jedincům, konkrétně vůči Václavu Klausovi nebo Georgi Bushovi. Z mapy světa by pro jistotu nejraději vymazaly celé Spojené státy. Je to typická strana Pravdy a Lásky. Typická levičácky debilní strana.

Držme se nynějších prognóz. Sice díky Zeleným složíme „pravicovou“ vládu, ale budou s nimi jenom a jenom problémy. Navrhují například zvýšení spotřební daně, což je pro vládu, která chce daně masivně snižovat snad zlý sen. Kdoví jak to s nimi pak bude v otázce poslušnosti při hlasování o jednotlivých zákonech. Pomalu se smiřujme s tím, že plastové láhve budou něco jako třídní nepřítel č. 1. Koupit v Německu po sedmiletém teroru plastovou láhev bez zálohy se rovná činu zasluhujícímu kongresovou medaili cti. Nikdy se mi ani nesnilo o tom, že by se dala čistá voda prodávat ve skle…

Škoda, že tytam jsou doby, kdy měla v preferencích ODS 98 křesel a s KDU dokonce ústavní většinu. Přesto věřím, že ODS nakonec nějaké body ještě posbírá. Nerozhodnutí lidé většinou dávají hlasy největším stranám. Do voleb je ještě poměrně dlouhá doba na to, aby se objevila nějaká ta aféra kolem ČSSD, nebo aby zdravotníci naplnili Letenskou pláň… Až do vyhlášení výsledků neuvěřím tomu, že KSČ(M) získá tolik hlasů. Tomu prostě odmítám uvěřit. Škoda, že neexistuje ještě nějaká důstojná pravicová strana, která by sbírala hlasy oněch zdivočelých pravičáků, kteří z neznámých důvodů nemohou volit ODS. Velké naděje jsem vkládal do Železné party, ale není po nich ani vidu ani slechu a naděje mě pozvolna opouští. Což je, myslím, věčná škoda. Spolupráci s Vladimírem Železným si dokážu představit bez problémů. Spolupráci s Martinem Bursíkem jen velmi těžko.