Proti trudnomyslnosti

Jestliže jsi dnes ráno vstal z postele spíše zdráv než nemocen, jsi šťastnější než 1 milion lidí, kteří se nedožijí příštího týdne.

Jestliže jsi nikdy nezažil boj ve válce, nepocítil osamělost ve vězení, agónii týraných nebo hlad, pak jsi šťastnější než 500 milionů lidí našeho světa.

Jestliže můžeš vyznávat náboženství beze strachu z hrozby, že budeš zatčen nebo zabit, jsi šťastnější než 3 miliardy lidí na Zemi.

Jestliže máš jídlo v ledničce, jsi oblečen, máš střechu nad hlavou a svou postel, jsi bohatší než 75% obyvatel tohoto světa.

Jestliže máš konto v bance, nějaké peníze v peněžence a hromádku drobných v krabičce, patříš k 8 % blahobytných lidí.

Jestliže čteš tuto zprávu, nepatříš ke 2 miliardám lidí, kteří neumí číst. A máš počítač…… !

zdroj: dnešní Viditelný Macek

5 thoughts on “Proti trudnomyslnosti”

  1. Přesně, to je vždycky útěcha jak sviň.. Jenom proto, že někdo se má hůř jak já ještě neznamená že bych měl bejt happy :)
    Když přijdu o oko a o ruku, tak mě ani trošku neutěší fakt že existujou stovky, tisíce, miliony lidí, co nemaj ani jedno oko, ani jednu ruku a ještě k tomu jsou i beznohý..
    Ale jinak je fajn že se jiný lidi maj tak hrozně.. :)

  2. Ne ale jako fakt. Ve mně teda tohle neprobouzí nic moc radostnýho. Proč zrovna my máme mít to štěstí? Je mi líto těch všech lidí. Štvu se, že žiju na úkor většiny světa. Jako jo, nutí mě to přemejšlet nad tim, co dělám, to jo, ale štěstí nejde naordinovat. Naštěstí.

  3. Naštěstí my nežijeme na ničí úkor (ani na jejich), takže tohle tě trápit nemusí.

Comments are closed.