Volby 2008, warm-up

Tak za tejden jsou tu volby. Koho zvolit a proč?

KV krajNa iDnesu jsem se podíval na kandidátky. Někdy jsou tam skutečné perly. Jako třeba strana za zrušení poplatků ve zdravotnictví. Tomu říkám úderný program pro krajské volby!

Položil jsem si otázku, co vlastně vím o krajském zastupitelstvu. Nic. Za celé čtyři roky neznám ani jedno rozhodnutí krajského zastupitelstva. Ani jedno jediné. Jméno hejtmana sice znám, ale to je všechno. Z toho plyne, že kraje jsou k ničemu a volby do nich by se měly bojkotovat (což platí ještě více pro eurovolby).

Samozřejmě nepřichází vůbec v úvahu, že bych volil jinou stranu než ODS. V ODS je totiž aspoň sem tam nějaký pravičák, v jiných stranách nejsou žádní. Nicméně může vzniknout nová strana (např. kolem iniciativy DOST) a pak bude jiná situace.

Tedy jiné strany než ODS jsme vyloučili. Jenže volit ODS se mi ekluje. Chtěl jsem Tlustého kolečko a dostal jsem Topolánkův baťoh. Jinými slovy jsem chtěl zásadní zjednodušení daňové soustavy a dostal jsem Topolánkův zprasený šmejd, který žádnou reformu ani zdaleka nepřipomíná.

Před volbami se ODS deklarovala jako pravicová strana. Po volbách se na to ale odmítá až do dnešních dní upamatovat, ve vládě zasedá s Džamilami a Kalousky, podepisuje vlastizrádné dokumenty (Lisabon) a posiluje státní buzeraci a repre$i (Langer).

Členové, kteří chtějí dodržet aspoň kousek programu, který vyhrál této straně volby, jsou označováni za rebely a jsou veřejně napadáni premiérem a předsedou strany. (Ujasněte si pořadí událostí, vy vykutálenci. Ze všeho nejdřív začal Topolánek v novinách sprostě napadat Tlustého, Béma i Klause. Až poté přišlo všechno ostatní.)

Navíc ODS, která vládne v Sokolově, dělá takové věci, že mi z toho jde hlava kolem :-/. Starostovy retardéry a další úpravy přechodů mě dokáží spolehlivě nasrat vždycky, když jdu kolem nebo jedu skrz.

A této straně já mám dát hlas? Tedy vážení, to je dost silné kafe…

Je nadějí, že po špatném výsledku voleb by byl Topolánek odvolán. Bohužel, u členské základny, která Topolánka opakovaně zvolila za předsedu, přestože neměl podporu vlastní regionální organizace (!), si nemůžem být jisti ničím.

A je tu ještě jeden pán. Puchejř Paroubek. Jeho puchejřovost je tak nechutná, že mám neodolatelnou touhu trochu se s ním kočkovat.

Můžete velice správně namítnout, že ODS de facto prosazuje program socialistů a že je správnější, aby věci byly pojmenovány svým jménem, a tedy aby za socialistický program zodpovídala ve vládě socialistická strana.

Ano. Ale mělo by se připomenout, že ČSSD není politická strana nýbrž Rokova zločinecká parta, která touží z České republiky udělat Ficostán II. Navíc jde o volby do krajů, nikoliv do parlamentu. A o krajích jsme si řekli, že vlastně nevíme, jestli prosazují levicovou nebo pravicovou politiku, protože o nich nevíme nic.

A víte co? O co se vsadíme, že sRath ve středních Čechách nevyhraje?

Takže tak. S krajním odporem budu v krajských volbách volit ODS, přestože jde o stranu lhářů a zrádců. (Kéž by se tak hejtman Pavel a jeho krajská squadra veřejně zřekla Topolánka, to bych je volil hned mnohem radši!)

Do senátních voleb, pokud u vás jsou (u nás ne), volte politiky, co veřejně řeknou, že nepodpoří Lisabon. Např. Miroslava Beneše.

PS: V Americe asi bohužel vyhraje rasistickej komunista…

12 thoughts on “Volby 2008, warm-up”

  1. Martine, tvoje výrazy se mi líbí. Od soc. doc. Havla až po rasistického komunistu. Kde na to chodíš? Musíš psát děsně v ráži.

  2. No ale jakého mi to přiřadilo hlavouna? Já nejsem zamračenej! Asi si raději udělám vlastní gravatar.

  3. Nepíšu v ráži. Soc. doc. Havla jsem vymyslel sám, rasistickýho komunistu vymyslel D-Fens. A obojí je pravda.

  4. … shit happens; nefachá mi to.

    jo, v poho, já to nemyslím nijak zle nebo tak, je to dobré. kurňa, ten gravatar, musím to vyzkoušet někde v tajnosti.

  5. Mně tehdá ten gravatar fungoval. Ale jenom jsem to zkoušel, takže jsem tam měl dost úchylnej obrázek.

  6. Juuu, hele, tu jsou i obrázky! :shock: Sis dal, asi začnu komentovat. :)
    Nicméně otázka zní, kde máš smajly. :evil:

Comments are closed.