Ze všech lidovců nejvíc šejdrová

Had

Nové logo lidovců?

Víte, nemám rád, když musím ve svých článcích nadávat. Daleko raději bych psal o kytičkách, jarní přírodě a krásném počasí. Jenže nemůžu za to, že mě s naprostou pravidelností každý den několik lidí — no ano, jen se tomu nebraňme — pořádně nasere.

Tak třeba tahle sestra z Moravy. Díval jsem se na její stránku na Wikipedii a musel jsem se smát od začátku až do konce. V první řadě jsem se dozvěděl, že sestra Šojdrová je expertkou! V zápětí jsem se dozvěděl, že je skautka, a tím pádem moje sestra (pokud jste nevěděli, že jsem skaut, tak teď to víte). Její osobní stránky taky stojí za to. No ale nebudeme tady pitvat celou její existenci, neb se nejmenujeme Rudé Právo.

Důležité je, že tato osoba není schopna pochopit smysl poplatků u lékaře a hodlá je zrušit. Neměl bych nic proti, kdyby:

1) nebyla zvolena za stranu, která jako jediná měla v předvolebním programu zavedení poplatků u doktora. (To ze svého programu stáhla i předposraná ODS.)
2) nezvedla ruku pro baťoh, ve kterém byly poplatky zavedeny.
3) počkala, až se projeví nějaké negativní důsledky. Zatím jsme slyšeli o pozitivních.
4) dokázala uvést jediný rozumný argument (což nehrozí, protože je blbá jak motyka).
5) a teď přijde to, co mě sere nejvíc: kdyby jako poslankyně za vládní stranu nehodlala prosazovat svoji vůli poslaneckým návrhem, ale snažila by se přesvědčit vlastní vládní koalici (jako to dělá každý slušný poslanec v každé slušné zemi)

Takže to tu máme zase. Schrödingerův had, Schrödingerovi lidovci. V koalici a současně v opozici. Pro poplatky a současně proti nim. Živí a současně mrtví.

A s takovejma hadama má Topol vládnout…

7 thoughts on “Ze všech lidovců nejvíc šejdrová”

  1. Herdek, ty jsi nějakej rychlej.

    Noviny nečtu, vykukuje to na mě na webu :) . Mně ale nevadí, že se o tom píše, dokonce mi ani nevadí, že existuje člověk jako Šojdrová, ale vadí mi, že někdo jde a se vší vážností sestru Šojdrovou pošle do Sněmovny.

    Tedy aby mě zase někdo nechytal za slovo. Nevadí mi to v tom smyslu, že bych kvůli tomu na ty lidi volal policii nebo to snad chtěl zakázat, to mě ochraňuj Bůh (ten lidoveckej), ale vadí mi… co mi vlastně vadí? Vadí mi, že se lidi nechaj nachytat na populistický žvásty. A proto o tom píšu.

  2. To si schovej až na článek o Topolovi ;) . Topol je sice možná vůl (a já ho fakt nijak extra nemiluju), ale rozhodně lepší než Bééém a za některý věci by měl bejt svatořečenej.

  3. Nové logo? Možná tohle, ale to bylo v křížovkách už za Luxe, ne? Had na tři…

Comments are closed.