Čteme Lisabonskou smlouvu

Já

“V článku 30 se druhý pododstavec zrušuje.”

V neděli jsme na náměstí Republiky četli Lisabonskou smlouvu. Nekonsolidované znění :) A přečetli jsme ji zhruba za něco málo přes šest hodin. Ve čtení se vystřídalo prý asi třicet lidí. Já sám jsem četl v prvním kole čtyřikrát a pak jsme četli ještě kousek znova a to jsem se dostal k lizu jednou.

Už si nepamatuju, co jsem četl při svém prvním vystoupení, ale ve druhém jsem četl prakticky výhradně jak se který odstavec a pododstavec přečísluje.

Při třetím vystoupení jsem četl napínavý oddíl Vesmír. Řeknu vám, že to bylo záživnější než Pán prstenů i s Hobitem dohromady.

Při čtvrtém vystoupení jsem četl kapitolu o rozpočtu. Ta je zajímavá tím, že každá věta je dlouhá minimálně přes jednu stránku A4.

A naposledy jsem četl váhu hlasů v Radě, která má platit do roku 2014.

Na akci se přišli podívat Ondřej Hejma, Ladislav Jakl nebo Jana Topolánková (dcera bývalého premiéra).

Dlouze jsem pohovořil s naším kandidátem č. 6 pro eurovolby Martinem Muzikářem, což je chemik původem z Moravy, který pobýval v USA. Diskuse jsme vedli i s ostatními kandidáty včetně Jiřího Payna a Miloslava Bednáře. I tajemník Jakl se zdržel a podebatoval.

Kromě čtení toho dokumentu, který — jak se vyjádřil bývalý premiér — je shit (asi horkou jehlou), jsme rozdávali stranické noviny a rozmlouvali s občany. Benjamin Kuras prodával a podepisoval svoje knížky. Nějací aktivní členové už vyrobili stranická trička. I ta zde byla v prodeji. Na stolku vedle hlavního stanu se podepisovala petice pro prezidenta republiky, aby nepodepisoval Lisabonskou smlouvu.

Já, Petr Mach a Jiří Payne
S pány Petrem Machem a Jiřím Paynem, kterých si velmi vážím. Jiří Payne mě střídá ve čtení.

Fotky z akce »

3 thoughts on “Čteme Lisabonskou smlouvu”

  1. Jana Topolánková je ta dcera, která byla na studijním pobytu v Bruselu a v nějakém rozhovoru prohlásila, že se ji tam líbí a že by tam nějaký čas zůstala, třeba u tatínkova kámoše europoslance Zahradila? Eurohujeři neměli zákaz vstupu? ;-)

  2. Mám dojem, že na jakýkoliv náměstí v Praze můžeš přijít kdokoliv. A nevyšel ten rozhovor ještě v době, kdy se myslelo, že Zahradil je pravičák?

  3. Bylo to nějakej čas po tom, co se Topolovi narodil Nicolas (tomu je tak rok, ne?) Jestli byl v tý době Zahradil za pravičáka nebo levičáka budeš vědět asi líp :-)

Comments are closed.