Das Verbot

Zakázali Dělnickou stranu.

Nejdříve si dovolím zareagovat ironicky…

Takže ony už se nesmí šířit zrůdné socialistické myšlenky? Probudil jsem se snad do jiného světa? Světa, ve kterém neeexistuje hard-core socialismus, co hlásají Paroubek s Filipem a Bursíkem, ani ten trochu měkčí, co hlásají kchníže Kchárl, Cyril Freiheit nebo Křupan Topolánek?

Kde to jsme? Do jakého světa jsem se teda probudil? Vládnou nám teď snad Ron Paul, Nigel Farage, Petr Mach nebo se z hrobů vrátili klasici Friedrich Hayek, Murray Rothbard a Frédéric Bastiat? Neskrývám, že takovou zprávu bych přijal s čirým nadšením.

…a teď to zkusím trochu věcněji.

Zakazovat někomu, aby něco říkal, nebo si něco myslel, je sprosťárna nejhoršího kalibru. Je to socialistická zrůdnost, takže soudce Šimíček by měl zakázat v první řadě sám sebe.

Ne. Neexistují výjimky. Západní společnost je založená na tom, že si každý může myslet, co chce. Že každý může zpochybnit, co chce. Že kdokoliv, pokud chce, smí zpochybnit počet Židů zabitých ve Třetí říši.

Pokud od tohohle ustoupíme a začneme zakazovat, kdo si co smí myslet a kdo co smí říkat, jsme na cestě do pekel horoucích.

Jako když mluví generální advokát Evropské komise:

“Kritika Evropské unie se podobá rouhání a mohla by být omezena, aniž by to byl zásah do svobody slova.”

(v originále) “Criticism of the European Union is akin to blasphemy and could be restricted without violating freedom of speech.”

Říkáte si, že to je neuvěřitelné a je to nepochopitelný exces? A co potom ta slova o kriminalizaci pochybovačů o globálním oteplování? Co kriminalizace Geerta Wilderse, který pouze řekl pravdu, že někteří muslimové vybízejí k násilí na západní civilizaci?

K tomu všemu vede zakazování myšlenek. Ke gulagům, Terezínům, Auschwitzům. Díky, nechci.

A proto je povinností každého rozumného člověka si nad takovou kauzou odplivnout!

13 thoughts on “Das Verbot”

 1. A jo! Eliška nás zachrání ústavně-právním výslechem Hermanna Göringa. Můžem bejt v klidu. :cool:

 2. nejde o zakazovani myslenek. jde o zakazovani nedemokratickych stran a principu. at si kazdy mysli a haji co chce, ale demokratickou cestou. Bez zastrasovani, bez hadru na drzce a baseballky v ruce. Bez hajlovani a bez ryceni “nic nez narod, cechy cechum ” a podobnych s.acek. Parta nacku pod plastikem politicke strany je porad jen parta nacku, ne demokraticky spolek lidi uznavajici prava a svobody druhych.
  Takze tady nejde o rikani, co si kdo ma myslet nebo rikat a co zpochybnovat ci nezpochybnovat. Jde o to, ze neni pripustne pri tom nerespektovat demokraticke principy.

 3. To je typické zmatení hlav, které předvedl i NSS.

  Monarchistická strana funguje stále a nikdo ji nezákazal a ani se k tomu nechystá. Přestože jsem opakovaně řekl, že by se mi možná líbila lottokracie, nikdo mě nezatkl. A konečně nikdo nezrušil evropeistické (a tím pádem fundamentálně nedemokratické) strany. Čím to je?

  Hadr na držce se nosit smí, baseballka v ruce rovněž. Pokud někdo někoho zastrašoval, pak od toho tu je právo trestní, nikolivi správní. (Tuto větu podtrhávám třikrát.)

  Socani taky neuznávaj moje práva a svobody, dokonce mi nepokrytě kradou z mého platu. Kdy je NSS zruší?

 4. Fialová koala propaguje sexokracii, je proto nedemokratická?!! mimochodem, hlúpá třináctka má pravdu s tím podtrháváním :roll:

 5. já si myslím, že popírání Auschwitzu je nezákonné . Podle tvé teorie je při absolutní svobodě slova smím schvalovat nacismus? to je přece blbost a sám to tušíš(snad).

 6. Nemyslím, že je trestné schvalovat cokoliv, ale tuším, že podle trestního práva se nesmí popírat holokaust. Takže pokud třeba všichni členové i voliči DS popírají holokaust, nechť jsou souzeni a případně potrestáni. Ale nikdy to nemůže být důvod ke zrušení strany, která nic takového ani v dokumentech nemá.

  To je asi stejné jako kdyby zakázali ČSSD za to, že Gross je zloděj. Už chápeme?

  Kromě toho jsem hluboce přesvědčen o tom, že každý si smí říkat, co chce. A pokud se tím někdo cítí dotčen, nechť se soudní podle občanského práva.

  Poslední poznámka — mnohem horší než schvalovat nacismus mi připadá nejenom schvalování komunismu, ale i jeho bráchy socialismu moderně vyjádřeného eurohujerismem a globálním oteplismem. (A to si nedělám srandu.)

 7. Přece nemužeš srovnávat eu-federalismus s komunismem a nacismem? ;-)

 8. A proč bych nemoh?

  Těm méně důvtipným napovím, že je sice pravda, že (aspoň zatím) eurohujerismus nezabil tolik lidí jako stalinský komunismus…

  Ale 1) stalinismus už se zdiskreditoval a nikdy nepřijde, 2) eurohujerismus se snaží, co může, aby se mu vyrovnal. Už dneska kvůli němu trpí milióny lidí (rozvojové země trpí hladem kvůli clům a imbecilním “zeleným” politikám, Řekové trpí nouzí kvůli euru…).

 9. Nemyslím že řekové trpí kvůli euru. Myslí že řekové trpí kvůli sebevraředné populistické politice(něco co čeká nás v květnu ). Nicméně eurofederalismus nemá za oběti miliony lidí, jen pár politických ultralibertariánů, kteří se narodili do dobrých rodin a myslí si že je to automatické. Tím nepláču nad vlastním osudem, já se mám gut.:)
  A srovnávat takovéto ideologie s tím ,že se evropa sjednocuje, byť s tím taky nijak extra nesouhlasím, je přinejmenším nevkusné, vůči lidem, kteří si s těmito režimy potykali, a kteří proti nim aktivně bojovali.

 10. Kdyby měli Řekové drachmu, tak si pískají… a devalvují.

  Nevkusné vůči lidem mi spíš připadá zdražovat jim jídlo kvůli debilním celním a zeleným politikám, ale jak je ctěná libost.

 11. ano, jak praví manicsis, je to nevkusné vůči těm, co si s těmito režimi POTYKALI.

  jinak (co se to dnes děje?) opět plný a naprostý souhlas s mmisterem. nedemokratický je zákaz dělnické strany, nikoli její existence.

Comments are closed.