Kartel zlodějů

Můj projev na republikovém sněmu Svobodných 13. března 2010 pronesený spatra a vymyšlený na místě. Tento přepis je trochu lepší než to, co jsem zablekotal na mikrofon.

Na rozdíl od ostatních řečníků mám projev spíše obecnější.

Nekraďte, vláda nesnáší konkurenci.

Nekraďte, vláda nesnáší konkurenci.

Členství u Svobodných má morální rozměr, na který se v politické rozpravě pozapomnělo, ale já bych chtěl, aby to zde zaznělo.

Nejde o to, že svobodné trhy (tedy to laissez faire) jsou nejefektivnější a nejlepší. Důležité přece je, že není morální krást. Krást není morální, ani pokud krade stát. Legalizovaná krádež pořád zůstává krádeží.

Dokonce se spolu s Frédéricem Bastiatem domnívám, že legalizovaný zločin je tím nejhorším typem zločinu. A pokud stát krade lidem jejich peníze a rozkrádá jejich majetek (čemuž eufemisticky říká daně), pořád to je krádež.

Vlády dokonce formují jakýsi kartel zlodějů. Tento kartel má zaručit, že žádná vláda od svých občanů nekrade příliš málo. Pokud německá vláda nemůže prosadit zvýšení DPH v Bundestagu, prosadí to na úrovni Evropské unie, a pak to platí pro všechny státy.

K tomu, aby se lidi proti obrovskému zdanění (40-60 % toho, co během roku vydělají, stát ukradne a přerozdělí jinam) příliš nebouřili a nevypalovali na ulicích auta, používají vlády různé finty. Vypůjčím si slova Godfreyho Blooma (europoslanec za UKIP Nigela Farage), která pronesl v europarlamentu.

Zdaňovací politika se za posledních 2000 let příliš nezměnila. Vlády vymýšlejí každou chvíli nějaké paniky, aby občané ze strachu peníze odevzdávali s menším odporem. Ve středověku se tomu říkalo “Zaplať, nebo shoříš v pekle.”, dnes se tomu říká “Zaplať, nebo se tu všichni uvaříme kvůli globálnímu oteplování.”

A já prostě neznám morálnější systém než kapitalismus! Žádný jiný systém nenechává lidem výsledky jejich práce a nerespektuje nedotknutelnost majetkových práv. Každý jiný systém krade.

Jsem zásadním nepřítelem všech konceptů jako sociálně-tržní hospodářství, udržitelné hospodářství nebo třetí cesta. Jak řekl Václav Klaus někdy v roce 1990: “Třetí cesta je nerychlejší cestou do třetího světa.”

Závěrem chci poznamenat to, co říká Nigel Farage. Euro je moderní vězení národů. Národy jsou uzavřeny ve svěrací kazajce a nemohou z ní jednoduše ven. Evropská unie je totéž. A dostat se z tohoto vězení národů bude vyžadovat odvahu a bude to vyžadovat vůdcovství.

Věřím tomu, že Strana svobodných občanů nás z tohoto vězení národů vyvede.

Děkuji za pozornost.

Za inspiraci děkuji jednomu velmi apolitickému člověku.

2 thoughts on “Kartel zlodějů”

  1. Každej, kdo neříkal úplný blbosti, dostal potlex, takže i já. :) Na konci sněmu za mnou potom ještě přišel jeden fanoušek a říkal mi, že se mu to líbilo. Tak jsem mu dal vizitku. :mrgreen:

Comments are closed.