Kolektivní blbost 2.0 beta

Cesta sítí z bodu A do bodu BDGX už se několikrát jasně vymezil proti odpornému buzzwordu Web 2.0, aka hnusu fialovému. Web 2.0 nic není. To jenom pár pomatenců v čele s Patrickem Zandlem se zamilovalo do něčeho, co neexistuje. Webem 2.0 se nazývají moderní weby, které mj. staví na komunitě a také na tom, že jsou dělány JavaScriptem, takže se vám část stránky změní, aniž by se celá musela načítat. Takže můj blog je ve skutečnosti 2.0 ažaž :).

1. věř sám sobě a nenech se strhnout davem
2. názor drtivé většiny může být chybný
3. kompromis pak musí být z principu chybný vždy

Obvod trojúhelníkuK tomuto jeho článku prakticky nemám víc co dodat. Snad jenom, že při výrazu kolektivní inteligence, se mi orosily půlky. Kolektivní inteligence má velmi neslavnou historii (např. výsledky svobodných voleb 42 % pro NSDAP, 40 % pro KSČ, 32 % pro Paroubka atd. atd.), takže na jejím základě bych rozhodně nic nestavěl.

Ještě odkážu na Pixyho článek, který web 2.0 kritizuje typicky po pixyovsku.

Když ale mezi ně přijdete s makovou buchtou v ruce – nedejbože s tím, že hamburgery vůbec nejíte – tak si moc neužijete. Akorát si užijete neustálých dotazů, jakýže kečup má ta tvoje buchta a jestli v ní máš stejně křupavé okurčičky jako ostatní.

Pokud by přesto někdo last.fm chtěl vyzkoušet, pak vězte, že pluginy neexistují jenom pro MacOS, pro Windows samozřejmě ano.