LiveSTRONG, žijte naplno

Jakožto pravověrný fanoušek Lance Armstronga jsem zajásal, když jsem objevil na internetu jeho e-shop. Rozhodl jsem se tedy objednat si několik věcí včetně komepletního LiveSTRONG dresu a náramků.

Poštovný je sice pěkně velký, ale v prosinci probíhala akce GIVE2008, která zajišťovala slevu 25 %. Protože jsem nakupoval jako divej, tak sleva byla větší než poštovný.

Všechno jsem teda objednal. Od Armstronga potom přišel mail, že je nějaká chyba (WTF?) a že mám potvrdit objednávku mailem. Což jsem udělal. Hned druhej den balík poslali.

Balík putoval z Orlanda do Indianapolis a z Indianapolis do Paříže. Tam se přemístil z jednoho skladu do druhýho a když se balíku Francouzi dost nabažili, poslali ho na Ukrajinu… COŽE?!!!

Volali jsme na FedEx a tam nám řekli, že to nějakej vohnout u Armstronga zmastil a napsal tam, že to má putovat do Sokolova na Ukrajině. Nakonec se podařilo FedEx ukecat, že to maj změnit a poslat do země strdím a mlékem oplývající.

Jenže na online trackingu pořád visel sklad FedExu nebo čeho na Ukrajině. A tak jsem zavolal do Ameriky. Rozhovor jsem začal větou, že jsem mluvil s FedExem a že to vědí. S paní jsem se bavil/nebavil (nebavil = do ucha mi kecal Armstrong, zatimco ona něco vyřizovala) celkem přes 13 minut a nakonec jsem se dozvěděl, že zjistila, že FedEx o tom ví.

Nejhorší ale bylo, že mi tvrdila, že to je moje chyba. Notomiposer!!! V jejich online formuláři jsem vybral ze seznamu zemí Czech Republic. Problém byl, že kromě města jsem ještě musel zadat stát/region/provincii. Ničím takovým Česká repubilka nedisponuje, a tak jsem rozmýšlel, zda napsat Sokolov, nebo KV. Napsal jsem KV a tim jsem to prej posral. To by mě teda zajímalo, co jsem tam měl zadat, když to nešlo nechat prázdný. Rovnou přiznávám, že napsat tam Czech Republic mě ani nenapadlo. Ale snad je kurwa položka Country důležitější než State/Region/Province.

S Američankou jsem se rozloučil a druhej den jsem volal na FedEx. Paní tvrdila, že o tom ví, bedlivě to sleduje a že se ozve. Že prej na Ukrajině to dělníkům na celnici dlouho trvá, než se s balíkem pomazlej. Asi čtyři hodiny po tomto hovoru se balík vydal na cestu, v tu chvíli neznámo kam.

Před dvěma hodinami přistál v Paříži.

Pes jitrničku sežral…

PS: Jímavé osudy amerického balíku můžete sledovat na FedEx.com pod číslem 943840711514.

5 thoughts on “LiveSTRONG, žijte naplno”

  1. Kurs 1:1,05, že to ukrajinský celníci celý vybrakovali a narvali tam místo toho molitan…

Comments are closed.