Řádný a neřádný

Úvod do problému: Předmět Hospodářská politika vyučovaný Ing. Ševčíkem je zakončen zkouškou ve třináctém týdnu semestru. Tento termín je řádný. V prvním týdnu zkouškového období jest možno přijít na termín náhradní. Žádný jiný termín k dispozici není. Na naší škole je celkem běžná praxe, že řádné termíny jsou ještě během semestru.

Nyní sledujte diskusi…

#13: Ty vole, proč všichni říkaj regulérnímu termínu předtermín? To je nějaká móda? Abych zas něco nepropás, krucifix…

bestieVsamete: protože řádnej termín je v řádném zkouškovém období. cokoli je před ním, je předtermín, i kdyby se Ševčík a Dvořák třeba postavili na ucho.

#13: bestieVsamete: To by mě zajímalo, co tě k týhle úvaze vede. Řada předmětů má termíny pouze během semestru. Ostatně soudím, že říkát řádnému termínu předtermín má asi stejnou logiku jako říkat porodu předporod jenom proto, že slonice rodí až o 13 měsíců později.

bestieVsamete: 13: vede mě k tomu to, že to národohospodářská fakulta zakázala a nařídila, že musí být řádné termíny i ve zkouškovém období. A Tvoje přirovnání s porodem je nesmysl. Jo když je žena těhotná 9 měsíců a rodí v 8, říká se tomu předčasný porod.

#13: bVs: Tak to zakázala, nebo nařídila? A kde a jak to učinila?
Ale Hospodářská politika je těhotná třináct tejdnů, ne patnáct nebo šestnáct. Takže porod je řádný.
Nevim, co se snažíš okecat. Řádný termín je řádný a těžko může být náhradní termín termínem řádným.
PS: Doublethink v praxi.

bestieVsamete: Taky proto jsem včera psala Dvořákovi, že nejdu na životko a jestli chce potvrzení od mojí sadistický zubařky, když tomu říká náhradní termín a on mi řekl, že ne, že je to řádný termín, na který stačí přijít.

bestieVsamete: 13: miluju chytráky, tak ještě jednou: Každý vyučující musí vypsat vícetermínů a musí je vypsat i na řádné zkouškové období.

bestieVsamete: 13: hele podle tvý logiky, jak jsem měla zároveň rodit HP a dějiny českýho eko. myšlení?? když se vzájemně ty “řádný termíny” kryly??:)

Milan: #13: HP je trebas tehotny 13 tejdnu , ale porodit ma az ve zkouskovy , chces-li tak tehotenstvi ma trvat minimalne do zacatku 14.tydne, jako tehotenstvi 9. mesic.
Radne zkouskove se tomu rika pro to , ze jsou zde vypsany radne zkouskove terminy.
Pokud s tim nesouhlasis , definuj mi vymezeni predterminu???

#13: To by mě teda zajímalo, co mění počet termínů na řádnosti nebo mimořádnosti.
Milan: Žádnej předtermín jsem ještě nezažil, tak nemůžu posloužit definicí.
Nejsem si jist, zda se vůbec něčemu říká řádné zkouškové období a teď se mi to nechce hledat :)

Milan: #13: mas to tam doslovne
http://www.vse.cz/studium/harmonogram_letni_sem_07_08.php
ted by bylo fajn uznat, ze se clovek zmylil

#13: Milan: A v čem konkrétně se člověk zmýlil? Říkal jsem, že si nejsem jistej, jestli to existuje (z čehož podle mě vyplývá, že jsem si myslel, že to existuje, ale nebyl jsem si tim jistej).
Patrně se tomu tak říká proto, aby se odlišilo řádné zkouškové období od dodatečného. Nicméně bych si dovedl představit, že se to jmenuje řádné zkouškové období z důvodů, že většina předmětů v něm má řádné termíny zkoušek.
Jak to celé ale souvisí s předmětem, který má řádný termín jindy, mi stále není jasné.

Milan: #13: myslel sem jinej omyl , ale nech to bejt , nebudem se o tom hadat

Lukáš: 13: trochu natvrdlej když nedokážeš pochopit co ti tu BvS asi 10x zopakovala s tím předtermínem že?

Milan: lukas: to nema cenu ….

#13: Lukáš, Milan: Ano, uznávám, mýlil jsem se. Odteď se řádnému termínu říká předtermín. Náhradnímu termínu se říká řádný termín a průběžnému testu se říká přijímačky.

Lukáš: 13: výborně… a to jsem myslel že se více shodit už nemůžeš…

Lukáš: Od tebe to samozřejmě beru jako pochvalu ;).

Milan: #13: a tomu cos napsal picovina

TTPJN

5 thoughts on “Řádný a neřádný”

  1. Možná k tomu můžu přispět. Za mých časů to byl zcela oficiální termín. Zoušky, které byly vypsané před termínem zkouškového období byly tzv. předtermíny. Zpravidla probíhaly v posledním týdnu semestru. A byly skutečně navíc. Ve zkouškovém období byly vypsány např. 3 řádné termíny pro daný předmět jako v ostatních předmětech. Nedivím se tedy, že se to pojmenování vžilo. A tím že se vžilo, tak se holt používá pro všechny zkoušky, které jsou před vypuknutím zkouškového. Toť jednoduchý český občan, který se stejnou erudicí říká dvojnásobnému množství jednou tolik, a integrální přilbě říká “belka”, přestože firma Bell už je možná ani nevyrábí. No a zcela typické je, že o tom nedovede diskutovat. Prostě Kyjováci se “přeslíkají” a hotovo, nikdo jim do toho nebude kecat.

  2. A tak já tušim, jak to vzniklo, ale že 1) se toho budou držet jak hovno košile a 2) že budou takhle startovat na první našlápnutí, to mě pobavilo :)

  3. U nás na Univerzitě Palackého se účast na “předtermínu” zkoušky v záp. týdnu většinou v případě neúspěchu prostě nepočítá – a člověk pak má další 3 pokusy v “řádných” zkouškách konaných ve zkouškovém období :-)

Comments are closed.