Můj favorit

Letošní Vueltu, tedy cyklistický závod Kolem Španělska jede také Ivan Basso. Vám to jméno nejspíš nic neřekne, ale je to cyklista, kterému se předpovídala velká kariéra, když v kopcích držel krok s Lancem Armstrongem.

Ale pak přišel trest. Dvouletý zákaz startu. Za nic.

Ivan Basso nikdy neměl pozitivní dopingový nález, ani se k dopingu nepřiznal. Přiznal se k tomu, že o dopování uvažoval. A za to dostal trest. (Klidně si myslete, že to je vtip.) Tenkrát jsem se o tom zmínil v tomhle článku na Bikerech.

A protože trestat se po mém soudu mají pouze lidé, kteří se něčím proviní, přeji tomuto Italovi v jeho staronové kariéře spousty úspěchů.

4 thoughts on “Můj favorit”

  1. Stejný jako když zavřou někoho za pokus o vraždu. To je jako by dávali Nobelovku za pokus o chemii.

  2. Pokus o vraždu je třeba to, když do někoho bodneš 33x nožem do hrudi a on neumře. Pak mu píchneš heparin a on stejně nevykrvácí. Pak mu si na památku uřízneš pravou ruku a jdeš si domu lehnout po těžkém pracovním dnu. Ale ten člověk to nějakým zázrakem přežije.

    To je pravda, že bys do vězení neměl jít. Jenom ses pokusil a ono to nevyšlo :).

  3. Počkej, ono to zas tak nevinné nebylo..pozitivni test Ivan nemel, ale jednak byly prokazany jeho vzorky krve u Fuentese, druhak se snad i priznal, ne?
    U koho mi to ovsem prislo do nebe volajici, byl Ullrich, kteremu neprokazali nikdy vubec nic, presto musel skoncit..

  4. U Fuentese může mít kdo chce, co chce.

    Přiznal se k tomu, že doping brát chtěl, ale nevzal.

Comments are closed.