N00b vs. build.prop

Muj Android mě neustále otravuje s hláškou “Wi-Fi odpojeno. Pokračování v přístupu na Internet způsobí přenosu dat. Chcete pokračovat?” Když vás to takhle otravuje každej den kdykoliv projdete kolem nějaký veřejný wifiny, tak vás to dokáže celkem nasrat.

Googlil jsem, co s tim. Nejdřív jsem vyzkoušel nějakou aplikaci, která měla 100% fungovat. Samozřejmě nefungovala.

Tak jsem se progoogloval až k tomu, že v souboru build.prop stačí přepsat jeden řádek. Na internetech se vyskytujou dvě varianty. Buď ro.config.hw_new_wifitopdp=0, nebo ro.config.hw_RemindWifiToPdp=true. V souboru build.prop na mym Androidu samozřejmě nebyla ani jedna z těchhle variant, ale pochopil jsem, že ta druhá je novější, a tak že ji tam prostě dopíšu. Kvůli tomu jsem musel změnit oprávnění z read-only na read&write. Nikde ale nenapsali, že se to má po editaci zase vrátit zpátky.

A tak jsem restartoval telefon a ten nechtěl nabootovat. Ups! Tak jsem googlil a ukázalo se, že na vině je právě asi to špatný oprávnění a že to prej pujde přes ADB. Co to sakra je ADB? Další googlení přineslo odpovědi, nakonec jsem všechno vytrickoval a telefon naběhnul. Navíc to vypadá, že otravný hlášky jsem se zbavil.

Protože si myslim, že to se může stát víc lidem, co jsou stejní neumětelové jako já, zde je návod. Pokud upravíte build.prop, nastavte složce system opět read-only oprávnění. Jinak nesmíte restartovat telefon.

Pokud už jste se ho pokusili restartovat (a Google vás přivedl na tento článek), postupujte takto:

  1. Nainstalujte si ADB podle tohoto návodu. (Na tu část s PATH se vyserte, prostě tam pak v příkazový řádce naťukejte celou tu cestu k souboru, stejně to budete dělat jenom jednou.)
  2. Dojděte až k bodu tři výše uvedeného návodu a pak ho opusťte.
  3. Dále postupujte podle tohoto návodu od bodu 7 dále.

To by mělo bejt všechno, telefon zkuste restartovat a měl by normálně naběhnout. Takže místo dvou hodin naprostýho zoufalství nad rozbitym telefonem si můžete užít jenom pár minut. :)

PS: Sice mě teď neotravuje ta debilní hláška, ale zase mi pořád svítí kontrolka wifi, i když je wifi vypnutá. Kdyby mi někdo dokázal poradit, co s tim (normální chování ikonky + neexistence otravný hlášky) na Huawei Ascend G510, budu velmi vděčen.

3 thoughts on “N00b vs. build.prop”

  1. Myslel jsem, že je to celkem bez rizika. A ta hláška mě fakt srala. Dokaď se totiž neodklikla, tak ten telefon nebyl připojenej na datech. Což jsem někdy zjistil až za pár hodin.

  2. Diky za popsany postup, dostal me z tezkych problemu u spatne nastavenych pravech (i UID a GID) systemovych souboru. Sice prikazu linuxu vladnu neb me zivi, ale nevedel jsem postup, jak se do telefonu dostat, abych je upravil.

Comments are closed.