Pořád ta samá písnička

iDnes.cz: Zákaz vstupu s dětmi, hlásí značka v brněnské kavárně. (via @Hosti)

Majitel kavárny nechce, aby jeho hosty rušili řvoucí spratci, co mají neustále ruce od marmelády, i když v domě už dávno žádná marmeláda není. A navíc vždycky rozšlápnou piškot tak, že ho z koberce nedostane ani nový Electrolux.

Pohoršuje vás to? Pokud ano — proč? Máte právo nevpustit do svého domu spratka s rukama od marmelády? Pak máte zajisté právo nevpustit jej i do své kavárny.

Pokud vás to nepohoršuje, proč vás tedy pohoršuje, když někdo ve své restauraci nechce cikány, gaye, ženy, blonďáky nebo cokoliv?

A malá inverze na závěr: Proč by měl mít majitel zákonem nařízeno, že jednu skupinu obyvatel (kuřáky) do kavárny pustit nesmí?

7 thoughts on “Pořád ta samá písnička”

  1. Jedna věc je jistá. Je to pořád stejná ohraná písnička a nikdy se to nezmění.
    Ve Starověkém Řecku, kolébce demokracie, bylo svého času dokonce nařízení proti svobodným chlapům. Takoví byli trestáni tak, že museli pravidelně jednou týdně na náměstí zpívat písničky, kterými sami sebe zesměšńovali.

  2. Fakt? To jsem ještě neslyšel. Myslim, že muj zpěv by byl utrpení hlavně pro ostatní :)

  3. Já bych do své restaurace nepustila ekonomy. Neboť… viz přednáška současného českého jazyka, nebo kde ta teze vlastně padla :grin:

  4. Já bych byl první, kdo by bránil tohle tvoje právo na dýchánky intelektuálů z FSV (někdy zvané jako Fialová koala) ;)

Comments are closed.