Povolební Anna Líza

…aneb Co Václav Moravec navařil, to si my sníme

Skončily volby, takže vám všem konečně můžu říct, co si o vás myslim. :) A mám toho na srdci velkou spoustu, takže si udělejte kafe a pohodlně se usaďte.

Začněme tím nejzřejmějším, co ale spousta lidí docela opomíjí. ODS projela volby stylem EPIC FAIL. Ztratit půlku hlasů, když o sobě čtyři roky prohlašovali, jak skvělou vládu měli, že prý byla pravicovější než vlády Klausovy, to chce zkrátka kumšt. A kumštýřem nebyl nikdo jiný než Íčko, který se za tento výsledek pochválil právě tak, jak by to udělal každý správný zmrd. Jestli bude premiér ze současného vedení ODS (dokonce to má bejt Nečas!), tak to bude totální výsměch voličům.

Kolotočáři z ČSSD sice ztratili třetinu voličů, ale vyhráli volby, narozdíl od posledně. Protože mi je úplně putna, jak si socani vybírají svého nadkance a klidně ať si je střílí do týla, nebudu se jejich situací vůbec zabývat.

Ale chci zde učinit tuto poznámku: Vždycky jsem říkal, že velká koalice hovno prosadí a akorát se zdiskredituje. Nikdo mi z toho nevěřil ani jedno. Poslední rok tu vládla koalice zvaná úřednická vláda. Prosadila über-hovno, v Bruseli si ještě stříkla do gatí a dostala za to trafiky… a obě strany naprosto zdiskreditovala. Něco podobného se stalo v Německu mezi lety 2005-2009, kde měli velkou koalici. Ale tam strany zaznamenaly propad 11 % (socani), resp. 1,4 % lidovci. Takže tam to odnesli mnohem víc socani, lidovci akorát jejich ztrátu nedokázali využít pro sebe, u nás to vzalo obě partaje jednim šmahem.

Po skandálu v roce 2006 už jsem věděl, že sociologické agentury jsou nezávislé především na faktech. Že bude ta husa Hamanová mít drzost znova přijít do studia pro další FAIL, to jsem teda čuměl.

Okamžitě po zveřejnění exit pollu jsem předpovídal, že to bude epic fail. Myslel jsem, že to posrali ještě víc než minule. No, nakonec se ukázalo, že minule nasadili laťku ve vlastní debilitě dost vysoko, a tak i přestože se letos snažili ze všech sil, nepřekonali se.

Václav Moravec však několikrát ohlásil, že “to vyšlo naprosto přesně”. Asi jsem viděl jiné exit polly. Přestože si zcela sprostě dávají na tak obrovském vzorku odchylku 2 procentní body, tedy v tomto případě 10 procent hlasů pro stranu, opět jim to nevyšlo. Socani to překonali. Ale, co bylo nejlepší: Zpřesněný odhad po hodině a půl byl ještě mnohem víc mimo než ten původní. Zábava na sobotní odpoledne hadr.

Z minula jsem teda věděl, že těmhle debílkům není radno nic věřit. Avšak domníval jsem se, že umí odhadovat ty výsledky aspoň řádově. Správně můžete namítat, že rozdíl 30 a 20 jako u socanů není rozdíl řádový, ale “pouze” třetinový, avšak rozdíl u TROP 09, kterým prorokovali 7 procent a dostali 16, tak to je setsakramentskej FAIL.

Přiznávám, že z těchto informací o řádech jsem vycházel ve svých prognózách, které se tím pádem ukázaly jako chybné. Ale o tom ještě později.

Update: Přesnější exit poll než SC&C dokáže udělat snad i babočka admirál po mrtvici. Učiním ještě srovnání s volbami ve Velké Británii. Netuším, jaký tam měli vzorek, ale exit poll trefili naprosto přesně. Už jsem to zapomněl, a nestojí mi za to to dohledávat, ale v 650členném parlamentu se sekli u partají myslím o 2 — slovy: dva — mandáty.

Je nepochybné, že TROP i VyVolené dostal do parlamentu Václav Moravec, který jim zajistil mediální slávu, zatímco jiným zůstala média zapovězena, čímž ani zdaleka nemyslím pouze Svobodné. (Václav Moravec zde slouží jako symbol pro tvůrce médiokracie.)

Úspěch TROP 09 je tak největším úspěchem lidoveckých hadů v historii. Kdo zná lidovce, ví, co to znamená. Kdo je nezná, ten ať si drží klobouk…

Moje predikce: Do konce tohoto volebního období se rozpadnou jak TROP 09, tak Veřejné domy věci. Minimálně jedna z těchto čtyř vzniknuvších frakcí pak bude chtít koalovat se socany. Mark my words.

65 ideově zcela neukotvených poslanců, to tu ještě nebylo. A opět pamatujte na moje slova — ale myslím, že se slzou v oku budeme vzpomínat na sládkovce blahé paměti, protože tolik exotů ve Sněmovně ještě nikdy nebylo. Jsem nevývratně přesvědčen, že 24 poslanců korupční neogoebbelsovské strany VyVolení se předvede ještě hůře než Melouni.

Nadšení mnohých z prý pravicové vlády nesdílím. ODS je stejná. Lidovci jsou stejní, akorát se jim teď politicky korektně má říkat TOP 09. A jedna debilní levicová strana, avšak mnohem silnější je tam zas. Místo melounů véčáci. Akorát mnohem silnější a ODS bude mít ve vládě asi tak dvě křesla. (Odvozuju z toho, že minule měla křesel půlku, přestože měla třikrát lepší výsledek než oba partneři dohromady.)

Do vlády už prý míří klausobijec Stránský, člověk, který projel volby do Senátu a který snoval regulérní puč, ve kterém chtěl prohlásit prezidenta republiky za blázna. Srsly, takový kretény ve vládě můžeme mít jenom u nás a na Slovensku.

Mám radost, že totalitní melounová strana už nebude otravovat v parlamentu. A to včetně svého frikulínského předsedy Lišky podšité, které Babišovy peníze nesmrdí.

Bohužel, lidovci se přelili do TROPu, čímž zesílili. V parlamentu zasedne JUDr. Blbá Pipinka i ThDr. Fuchtle Blonďatá. Takže o parlamentní humot je víc než postaráno.

Ministerstvo zahraničí pravděpodobně opět ovládne bruselský slouha kchníže Bilderberg.

ODS se snad konečně odporoučí na politické smetiště. Socani jakbysmet.

Zeman jezevec FTW!

Ve sněmovně má 200 křesel eurohujerská Babišova koalice. K volebnímu úspěchu jim gratuluji, avšak vzhledem k tomu, že jsem je nevolil, myji si nad jejich počínáním ruce. Už se za ně nebudu stydět jako poslední čtyři roky. A Nečas si to u mě nespraví, ani kdyby si toho Hayeka fakt přečetl, když o něm tak mluví.

Jediná šance Nečase, jak se může vykoupit ze svého zmrdství, spočívá ve vypsání referenda o vystoupení z Evropské unie. (Ohne Scheiß.)

Úspěch Svobodných jsem odhadoval v rozmezí 0,5-3 procenta. Podrobněji se k tomu vyjádřím v samostatném článku, neb tento už je dlouhý až až. Chci jenom říct, že moje komentáře k volbám nemají s (ne)úspěchem nic společného, protože zhruba něco takového jsem čekal. Byť je docela zklamání, že to vyšlo mnohem blíže té spodní hranici.

Taky nevim, proč to všichni berou tak vážně, když EU stejně vyrábí 84 % všech zákonů. Za chvíli si převezme i rozpočtovou politiku, a pak budou domácí volby tuplem o hovně. Takže si žijte spokojeně ve svym eurosocíku, já se rozloučim s tim, že pro příští roky nevidim žádnou naději na zlepšení. Avšak sledovat ten parlamentní humot způsobený exotickými poslanci, to bude labůžo.

Pravda o volbách

Poslední odstavec byl prozatímně vaporizován z důvodu vykolejení. Odstavec byl nakonec vymazán z důvodu vykolejení nadobro, avšak to, co tu stálo, platí.

22 thoughts on “Povolební Anna Líza”

 1. “a tak i přestože se letos snažili ze všech sil, nepřekonali se. Václav Moravec to však několikrát ohlásil, že to vyšlo naprosto přesně. Asi jsem viděl jiné exit polly.” Vždyť exitpoll vydaný hned po uzavření místností byl až na výsledek ČSSD (neměla 20%, ale 22) byl téměř přesný. TOP neměla 17%, ale 16,7%, Lidovci měli o 0,6% méně, komunisti 11,27 místo 11, VV přesně 11%. Co se ti na tom nezdá?

 2. Socani se mi na tom nezdaj. 10 % rozdíl je prostě FAIL. Čemuž ještě na lesku dodal ten zpřesněnej exit poll, kterej jim asi vyšel v kartách, kde už ani neodhadli vítěze voleb.

  Samozřejmě na ten zpřesněnej se má v tichosti zapomenout.

 3. Tak odhad 20% proti 22% skutečným je vlastně skoro zázrak, vzhledem k průzkumům, které se konaly před volbami a kde jim předpovídali přes 30%…

 4. No jo, ale exit polly jsou na jistotu. To jsem tam vlastně zapomněl napsat, jdu to doplnit. V Anglii, kde je to mnohem těžší, trefili exit poll naprosto přesně.

 5. Jo.. Jack London si neuvědomuje, že excitovanej poul s odchylkou víc než pár desetin procent je na nic. Víc jak procento je opravdu neúspěch. Jedinej argument, kterej trochu hraje na obhajobu agentury jest, že na rozdíl od západních zemí, kde se ty průzkumy dycinky trefí, nemaj tak masový odmítání voličů povědět výzkumníkovi, koho volili. U nás zodmítá prozradit volbu více jak 30 procent respondentů průzkumu. Lidi jsou chytrý, co kdyby se to zas otočilo a za blbou volbu se vyhazovalo z práce :cool:

 6. Já bych s k těm exit pollům SC&C nestavěla tak ofenzivně, tak s ČSSD jim to “ujelo” o 3 procenta, ale jinak to trefili dost přesně a jako FAIL bych to určitě neoznačovala. Tak ty mandáty rozhodili těm stranám jinak, ale to snad ani divák nečeká, že by to bylo tak přesné. Cíl byl však splněn – poskytnout lidem první přesnější odhad, jak ty volby skončily/skončí (abychom my, co nemáme čas sedět celé odpoledne a celý večer u zpráv zhruba věděli, jak ty výsledky dopadnou, když si ty zprávy ráno přečtem;-)

 7. No ale to jste se PRÁVĚ nedozvěděli, protože tam bylo, že v rámci statistický chyby (kterou si vymysleli) může vyhrát kterákoliv z prvních tří stran. :mrgreen:

 8. No to jsem se ale PRÁVĚ dozvěděla. (Člověk věří tomu, čemu chce, a já věřila že ta “statistická chyba” se projeví jen v procentech a ne v pořadí;-)

 9. Aha. Takže ty jsi to svoje (doz)vědění vůbec neodvodila z těch jejich dat, ale ze svojí víry. Čimž jsi potvrdila to, co říkám celou dobu. :mrgreen: Totiž, že věštění z kávový sedliny je přesnější než jejich čísla.

 10. Odvodila jsem to z jejich dat, ale nepočítala jsem zkrátka s tou jejich odchylkou (bůhví co to znamená a proč by se to mělo vůbec odchylovat :razz: )

 11. Aha. Takže jsi to vlastně odvodila z jednoduchý úvahy, že socani vyhrajou a ODS bude druhá. To jsem ti moh říct rovnou a nemuselas dřepět do dvou nalepená u telky. ;)

  Mimochodem, tuto úvahu popřel v půl třetí ten jejich zpřesněnej odhad. :lol:

 12. A vracíme se tam, kde jsme byli. Mé úvahy jsem si odvodila od výsledků exit polls. :lol:

 13. To se teda vracíme, kde jsme byli, protože ten exit poll nic takovýho neříkal. To je jak když ten žid mluví do zdi!

 14. Už jsem tu dlouho nekomentoval, pač tu byla cenzura, ale tak zkusim tu znovu…

  Martine, gratuluju ti, tvoje stránky mě fakt baví. Je to fakt prdel. Nejvíc žeru ty tvoje prognózy, hlavně v politickejch věcech, který snad nikdy, ale opravdu nikdy nevyšly, a ty stejně neváháš a píšeš další, který jsou stále víc mimo. Jestli to opravdu děláš proto, aby jsi nás pobavil, tak je to fajn.

  A co se týče těch neustálejch vulgarit a třeba i trapnýho překrucování jmen různejch lidí, tak ti můžu říct jen to, že my, co tě známe, tak to berem, že jsi internetovej komik. Ale potenciální voliči Svobodných, který třeba jen náhodou narazí na tyhle stránky, nemusej tu tvojí komedii pochopit, a spoustu z nich může tvůj styl (kterej je hodně vzdálenej kultivovanýmu a věcnýmu projevu vašeho předsedy) dost odradit.

  To ti řikám jen proto, až budeš zase tak strašně a tvrdě pracovat na tom, aby se vaše kampaň povedla, a pak si tu budeš vylejvat srdíčko kvůli tomu, že vaše strana neporazila ani dělníky.

 15. A dorazili další dva aspiranti na dvorní šašky. To se tady urodilo. :)

  Zareaguju na jedinou věc, jelikož jsem pochopil, že tobě vysvětlovat cokoliv je jako nošení sena volovi (jako třeba že výkon vlastnickýho práva neni cenzura). — Moje prognóza, jak kokotská bude minulá vláda a že nebudou předčasný volby, mi vyšla do puntíku přesně. Moje prognóza jak dopadnou volby, mi v něčem vyšla, v něčem nevyšla. To se může stát i Občanům(.cz). ;)

Comments are closed.