Před kongresem

Jaroslav Kubera

Po volbách jsem si byl jist, že ODS vymění předsedu. Podle mě sice minimálně o rok příliš pozdě, ale přece. Myslel jsem si, že jde jenom o to, kým ho nahradí. Spletl jsem se. Podle posledních zpráv to vypadá, že nám Topolánek zůstane.

Stane-li se tak, pak Bůh ochraňuj tuto zemi.

Proč musí ODS vyměnit předsedu (lépe: celé vedení)? Protože současný předseda nemá s ideologií ODS nic společného. Současná vláda dělá některé kroky, na které si netroufl ani ParouBack neblahé paměti. Současná vláda hodlá ratifikovat Lisabonskou smlouvu stůj, co stůj. Současná vláda nedělá žádné reformy. Současná vláda (a její předseda) je křupanská, podvodnická a vlastizrádná.

Celkově vzato je zcela nemyslitelné, že bych ještě někdy svěřil hlas straně, které bude předsedat moravský chachar Topolánek.

Nyní k dalším kandidátům na předsedu.

Samozřejmě že pro mě osobně by nejlepším kandidátem byl Václav Klaus. Bohužel to není reálné. Dalším vynikajícím kandidátem by pro mě byl Miroslav Macek. Bohužel ani to není reálné.

Nejlepším kandidátem, který přichází v úvahu je Jaroslav Kubera, primátor Teplic, senátor, velký liberál (v klasickém smyslu slova) a šprýmař. Nevěřím tomu, že by tento člověk shrbil svůj hřbet před Sarkozym a Merkelovou, natož před komunistou Barrosem. Byl jsem velmi mile překvapen tím, že svoji kandidaturu připustil. Pro mě je to černý kůň kongresu. S Kuberou bychom si mohli dát nové heslo našeho předsednictví: Evropě dáme zahulit!

Mně by se na pozici předsedy docela zamlouval i Vlastimil Tlustý, ale ten též nepřichází v úvahu.

Dále se mluví například o Evženu Tošenovském. Bohužel, není mi znám žádný jeho názor, zejména mi není znám jeho nýzor na Lisabonskou smlouvu, takže jeho jako kandidáta nelze podpořit.

Že se o kandidaturu přihlásil jakýsi Vojíř, který hodlá do silničního zákona zavést presumpci viny, to mě v topolánkovské éře lhářů a podvodníků snad ani nepřekvapilo.

Mluví se taky o Martinu Římanovi nebo Miroslavě Němcové. Jsou to oba možná čestní lidé a pravičáci, ale myslím si, že nemají na to, aby vedli velkou pravicovou stranu. Obzvlášť Miroslava Němcová.

Kdekdo se zmiňuje o kandidatuře Petra Nečase nebo Jana Zahradila. Tito ale podporují Lisabonskou vlastizradu, a tak jsou zcela mimo hru.

Bohužel mi tedy vychází, že nejlepší vyhlídky z těch přijatelných kandidátů má Pavel Bém. Mám vůči němu mnoho a mnoho výhrad, ale kde nic není, ani smrt nebere. Předsedu musíme vybrat z toho, co je na krámě.

Pavel Bém si posledních několik let dával pozor na to, aby neřekl svůj jediný názor na cokoliv. To mě na něm osobně štve mnohem víc než nějaká olimpyjáda. Docela pozdě si vzpomněl na to, že ODS nesmí prosazovat Lisabonskou smlouvu. Měl si na to vzpomenout před rokem, když ji Topolánek vlastizrádně podepsal.

Ale jak se říká, pozdě, ale přece. Začne-li platit Lisabonská smlouva, pak už bude jedno, kdo bude předsedou jaké strany, a proto je bezpodmínečně nutné tuto smlouvu neschválit.

Pokud není možné prosadit Jaroslava Kuberu, pak ať je předsedou Pavel Bém. Ať pošle Lisabonskou vlastizradu zpátky do Brusele, ať ODS přestane slepě kývat na jakýkoliv bruselský slint a ať se ODS vrátí zpět ke kořenům.

Jedině taková ODS mi stojí za to, abych ji volil.

5 thoughts on “Před kongresem”

 1. Veris tomu, ze ten malej slizoun z magistratu by nekyval, jak by EU chtela (za predpokladu, ze by se teda stal i predsedou vlady, coz je ted jeste min realny nez to, ze bude aspon predsedou ods) nebo ze by dokonce odmit ratifikaci LT? Jinak Kubera je jako sprymar fajnovej, jako predsedu si ho predstavit nedovedu, i kdyz zajimavej napad:-)

 2. 1) Slizoun?
  2) Nemusí být předseda vlády. Vláda nemá momentálně s lisabonskou vlastizradou už nic společného.
  3) Horší to nebude a naděje, že se bude jako předseda strany chovat tak, jak říká, je poměrně vysoká.

 3. Jo, je nechutnej a taky malickej. To radeji chachara z Moravy, jejich image stejne nevylepsi, tudiz at uz psycholog z Prahy nebo ing z Ovy, nevidim, prilis velky manevrovaci plochy pro nejaky zasadni zmeny.

 4. Když chceš volit Topolánkovu vlastizrádnou socialistickou ODSM (Občanská demokratická strana Moravy), prosím.

  Ale psychiatr (!) z Prahy žádnej manévrovací prostor (ani plochu — wtf?) nepotřebuje. Prostě se bude hlasovat tak, jak jsou poslanci vázáni usnesením kongresu.

  A dále odmítám tuto diskusi s eurohujery vést.

 5. Promin, promin, omlouvam se Bemovi, ze z nej furt delam JENOM psychologa:) Problem je ten, ze je uz nehodlam volit ani s topolem ani s bemem, takz eme to muze nechat klidnou. Navic v dobe kongresu sem si naplanovala vylet do sousedni zeme, radeji si budu uzivat predvanocni atmosfera nez se rozcilovat u kongresu, mel bys o necem takovym taky premyslet ;-) A nerikej mi eurohujere:-P

Comments are closed.