Takový krátký seznam

Hong Kong (1.)
Singapur (2.)
Austrálie (4.)
USA (5.)
Nový Zéland (6.)
Kanada (7.)
Švýcarsko (9.)
Japonsko (17.)
Norsko (34.)

Ani jedna z těchto zemí není členem Evropské unie. Tak zanech těch sprostých lží o katastrofách, které se na nás chystají nepřijetím Lisabonské vlastizrady, Topolánku. Navíc nepřijetí Lisabonské vlastizrady neznamená žádné vystupování z Unie. Znamená to, že se pojede nadále podle Niceské smlouvy.

(Čísla v závorkách udávají pořadí země v Indexu ekonomické svobody.)

11 thoughts on “Takový krátký seznam”

 1. Jen tak na okraj, z EU se vystoupit vlastne oficialne neda, neni to osetreny zatim nikde (az na tu LT:), coz neznamena, ze ze dne na den nelze plnit vsechny zavazky vuci ni. V Norsku i Svycarsku sou snahy o pripojeni k EU, tu silnejsi, tu slabsi. Mam za sebou podrobny studovani svycarskych pol. specialit a bohuzel se mi nepodarilo zjistit, co ve Svajcu vede nektery usilovat o ten vstup do EU, holt asi chteji pestrejsi narodnosti skladbu:D

 2. *nelze prestat plnit vsechny zavazky vuci ni, jen to este nikdo nezkusil

 3. To nikde ošetřený bejt nemusí. Nevim, co do vás hustěj na těch vymejvárnách mozků, ale ČR je členem EU na základě Smlouvy o přistoupení, která se dá jednostranně vypovědět jako jakákoliv jiná smlouva.

  Což je úplně normální oficiální vystoupení.

 4. Sorry že tu píšu, ale ta velezrádná Smlouva o přistoupení je napsaná tak, že by šla vypovědět jen pokud by se na tom shodlo všech deset zemí, nebo celá původní EU15. A to je dost nepravděpodobný :-)

 5. Můžeš to doložit konkrétní citací, Anonyme?

  Ale i kdyby to tak bylo a my ji jednostranně vypověděli tak, že bysme přestali platit členské příspěvky, odvolali bysme europoslance, komisaře a další podržtašky, tak co nám udělá Merkelová se Sarkozym? Pošlou do Prahy tanky?

 6. Spíš bych se podíval přímo na tu přístupovou smlouvu, podle které jsou jen dvě smluvní strany – staré země EU a nově přistupující. Takže jeden stát to sám o sobě vypovědět nemůže.
  To určitě ne, proč by to dělala? Možná by se nás naopak rádi zbavili.

  A k tématu: ekonomická svoboda je důležitá, ale není to všechno. Navíc na to EU nemá moc vliv (což je vidět na velkých rozdílech mezi jednotlivými zeměmi) a i tak většina Evropy dopadla docela dobře.

 7. Nechtěl by ses podepsat?

  Samozřejmě, že jeden stát sám za sebe to vypovědět může. Smlouva je vždy uzavřena mezi Státem a Evropskou unií. Nikoliv mezi Evropskou unií a 10 státy. To je naprostý nesmysl.

  Samozřejmě že EU na to má vliv. A jaký! Kromě toho jsem nikde netvrdil, že ekonomická svoboda je všechno. Tvrdil jsem, že nebýt v EU neznamená být ruským vazalem.

 8. Jo, to jo, ale nikde neni osetreny, co by se treba delo s penezma, ktery z EU pritekly na nejakej projekt, kterej je treba na pet let a najednou v puli rekne zeme xy sereme na vas. Predkladejme, ze by asi treba nejakou cisticku ve visce Z nezacala ona vesnice najednou sponzorovat ze svyho.

Comments are closed.