Ústavní soud si myslí, že je parlament

Eliška Wagnerová, t. č. místopředsedkyně Ústavního soudu, se konečně naplno odkopala. Z jejího projevu je naprosto jasné, že nechápe, jaká je role Ústavního soudu. Ten se za jejího působení změnil v protiústavní soud, protože si Wagnerová a její kolegové myslí, že jsou bohem vyvolená rada, která je chytřejší než lid, jehož zástupci sedí v parlamentu.

Viděli jsme to jasně, když Wagnerová a kol. zrušili volby, což bylo z jejich strany jednoznačně protiústavní. A Wagnerová ještě radila v rádiu, co má Melčák udělat, aby mu to odklepli, přestože se to ani nemělo projednávat.

Nebo jindy se zase projednávala protiústavní mezinárodního smlouva známá jako Euroústava Lisabonská smlouva. A protiústavní soudce vůbec nezajímalo, co se v Ústavě ČR píše, odhlasovali si to podle toho, co by podle nich v té ústavě být mělo. Např. by se tam nemělo psát, že ČR je svrchovaný stát. Podle protiústavních soudců máme sdílenou suverenitu, což je novodobý překlad brežněvovské omezené suverenity.

Nedávno zase Wagnerová sepsala odůvodnění, s nímž prakticky nikdo z jejích kolegů nesouhlasil.

No a v novinách se teď naplno přiznala, že neposuzuje zákony podle souladu s ústavou, nýbrž s nějakou vlastní vizí společnosti. Vůbec nic jí neříká doktrína political question. Podle názoru Wagnerové smí pouze ona a další vyvolení v Joštově ulici v Brně rozhodovat o tom, kolik peněz mají dostávat postižení — z peněz daňových poplatníků. Neměl bych vůbec nic proti tomu, kdyby Wagnerová a kol. posílali postiženým jakýkoliv obnos, který uznají za vhodný. Ale lid (zastoupený poslanci a senátory) se rozhodl, že bude posílat méně než dosud… a Wagnerové se to může nelíbit, ale ze své pozice do toho nesmí mluvit.

Divím se, že Wagnerová ještě nezregulovala kapitálové trhy. Ty ceny se tam furt míhaj a Obyčejnej Člověk™ tomu přece nemůže rozumět! Asi už jí na to nezbyl čas…

Krásně to ukazuje, že protiústavní soudci vůbec nepochopili svoji roli a měli by být vyokněni jako první.

One thought on “Ústavní soud si myslí, že je parlament”

  1. Přesně tak! Mně osobně Wagenrová udělala velikou radost. Potvrdila nám to, co jsme o té sebrance z ÚS (čest výjimkám!) věděli, ale nikdo nám nevěřil. Ale co, pohne to kamenem? Těžko… :)

Comments are closed.