Uvězněn na střeše

Vyndal jsem prádlo z pračky, oblečení odnes na uschnutí do pokoje, ale povlečení jsem chtěl dát schnout na balkón. Venku je sice jenom deset stupňů a fouká jaxvině, ale svítí sluníčko. Protože to je akce na minutu, jdu tam v tričku a kraťasech, jenom si vezmu pantofle.

Pověsim prádlo na tyč a jdu zpátky do svýho pokoje, viď. Ale vítr zabouchnul dveře na balkón a až teď zjišťuju, že klika zvenčí je tam jenom pro srandu králíkům a otvírat se s ní nedá. D’oh!

Je to sice trochu vysoko, ale skočit by to asi šlo. Jenže co dole? Do hotelu se stejně nedostanu a skákat dolu jenom tak bůhzdarma nemá smysl. Ale co nahoře? To už spíš seženu pomoc dole, i když zatim nevim jak.

Z balkónu se dá vylízt na šikmou střechu, při troše štěstí neuklouznu a nesjedu důle, ale podívám se, co se děje před vchodem. Před vchodem samozřejmě mrtvo, přestože jinak tam správce je skoro nepřetržitě.

Tady jsem trochu vejš, než jsem byl původně, ale zase je tady meziskok. Když skočim tam, můžu pak skočit přímo před vchod. Ale už se nedostanu zpátky.

Nějaká studentka si tam právě věší prádlo, tak na ní musim zavolat. Ale jsem dost daleko, tak radši skočim dolu, ať mě vidí a slyší. Žuch! Ukázalo se, že ten pád byl tvrdší, než jsem čekal. Ale jsem celej, všecky kosti vcelku.

Volám na studentku. “Hello. Do you speak English?” Mluví anglicky — zázrak. Nejdřív se snaží zvonit v hotelu, kde to ale nikdo neslyší. Pak říká, že zajde za správcem, že ví, kde bydlí. Nebesa! Ta holka je snad anděl, to nevim ani já, kde správce bydlí.

Správce přiběhne, odemkne mi okenní mříže a jsem zachráněn. Skoro celou dobu na mě svítilo sluníčko, takže jsem ani moc nezmrz.

A ponaučení? Jako vždycky: Dávejte si bacha na dveře, rozhlížejte se na přechodu a nepijte na ovoce.

4 thoughts on “Uvězněn na střeše”

  1. Ještě žes neudělal ten odhad horší, co s nějakým zraněním. Teď už víš, jak mi bylo, když jsem skákal z Pojišťovny, taky přes meziokno. A mimochodem Ondoň asi skákal z druhé strany, toho jsem neviděl.:-)))

  2. No trochu mě bolel kotník, ale furt lepší trochu si poranit kotník než umrznout na střeše, myslim. :)

Comments are closed.