Babišova eurokoalice

Dnes před Sněmovnu předstoupí parta výtečníků, co si říká vláda rozpočtové odpovědnosti. Ve skutečnosti jde o eurohujery v područí Andreje Babiše a dalších lobbistů. Moji důvěru tato vláda určitě nemá.

Premiér: Petr Nečas Socialista, který se maskuje za konzervativce. Ve vládě i ve Sněmovně hlasoval pro Euroústavu Lisabonskou smlouvu, v Bruseli si nadělá do kalhot. Neváhá zvyšovat daně, zřizovat další úřady a lít peníze do chřtánu vyžírkům.

Zahraničí: Karel Schwarzenberg Kníže Bilderberg dokonce Euroústavu Lisabonskou smlouvu vyjednal. O tomhle kchnížeti už jsem psal několikrát, takže necítím potřebu to všechno opakovat. Každopádně máme jistotu, že půjde Bruseli na ruku.

Vnitro: Radek John Zatím to vypadá, že na vnitru bude spíše za sněženku než za machra. Je to absolutní hlupák, což ukázal třeba tady nebo tady. Hroší než Ivan Langer asi nebude. Nemyslím si ale, že by to pro voliče bylo dostatečné memento, aby příště volili politickou stranu.

Finance: Miroslav Kalousek Mafián Kalousek, který je namočený v každé vládní korupční kauze. Prý odpovědný hospodář, ve skutečnosti účetní podvodník a zapálený eurohujer. Mimochodem, to už jste vážně zapomněli na to, jak skládal vládu s komunistama a Paroubkem?

Obrana: Alexandr Vondra Další Bilderberg ve vládě a hlavní propagátor Euroústavy Lisabonské smlouvy. Jediným štěstím je, že na obraně napáchá méně škod než na zahraničí.

Spravedlnost: Jiří Pospíšil V jeho resortu se nevyznám, ale co slyším, moc chvály na něj nejde. I on byl členem vlastizrádné lisabonské vlády.

Průmysl a obchod: Martin Kocourek Zatím k němu nemám nic. Asi jediný ministr, do kterého lze vkládat určité velmi opatrné naděje.

Práce a sociální věci: Jaromír Drábek Největší balík peněz dostal lidovec. Hezky potečou miliardy. Tento pán se proslavil tím, když tvrdil, že Tlustého rovná daň (daňové přiznání na jeden list A5) je byrokraticky složitější než Kalouskův prasopes, který máme teď. Jestli tak bude řídit i svoje ministerstvo, tak potěš.

Zdravotnictví: Leoš Heger Nepochybuji ani vteřinu o tom, že bude pokračovat utužování zdravotnického socialismu. Ale uvidíme.

Doprava: Vít Bárta Dodneška se mi nepodařilo zjistit, proč zrovna vůči němu vládne takový všeobecný odpor. Tak má úspěšnou firmu, no a co? Rozhodně bych ochranu svého majetku a zdraví vložil do rukou Bártovy firmy, než do rukou Langerovy firmy s názvem Policie s.r.o. Pokud Bártovi vyjde strategický tah vyhladovět ČD tím, že jim zatrhne všechny investice, udělá pro tuto zemi mnoho dobrého.

Školství: Josef Dobeš Na tomhle ministerstvu pracuje velmi schopný Sir Humphrey, protože ministra si obtočil kolem prstu do jednoho týdne. Ušetřit tři miliardy v plýtvajícím školství prý nelze. Jo a to školné, co plánují, je zvěrstvo, které opět bude stát daňové poplatníky nemalé peníze. Kéž by ho zavedli správně!

Zemědělství: Ivan Fuksa Příbramský mafián Fuksa, který je jako Kalouskův první náměstek zodpovědný za veškeré zadlužení, kterého se dopustil odpovědný hospodář Kalousek.

Životní prostředí: Pavel Drobil Ouha! Něco se pokazilo. Na ministerstvo Hnutí Duha se dostal pravičák, aspoň podle dosavadních výroků. Chudáci zelená havěť, budou si muset najít práci.

Místní rozvoj: Kamil Jankovský Neznám. Proč se tohle ministerstvo konečně nezruší?

Kultura: Jiří Besser Člověk, který si myslí, že umělci potřebují vlastní ministerstvo, je blbec non plus ultra. Ministerstvo zrušit bez náhrady.

Dva nadějní ministři a zbytek katastrofa? Navíc s příšernou koaliční smlouvou? Ne, tahle vláda moji důvěru opravdu nemá.

3 thoughts on “Babišova eurokoalice”

Comments are closed.