The Demon Barber of Fleet StreetV pátek jsem zhlédl film Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, v originále Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street. Říkám: Super zážitek.

Film nemá ani clé dvě hodiny, takže jsem to vydržel i já. (Něco jiného ale je vydržet dvě hodiny Sweeney Todda a něco jiného je vydržet dvě hodiny Václava Moravce — to druhé nelze.) Rozhodně to není film pro každého, neb je to muzikál, ale na druhé straně určitě zaujme i lidi kteří divadlo nesnáší (jako já).

Sweeney Todd je postava z anglické legendy z poloviny 19. století. Krátce: Holič jménem Benjamin Barker má krásnou ženu. Po tý ale slintá soudce Turpin, a tak odsoudí Barkera a ten musí odjet do vyhnanství. Poté se Barker vrátí coby Sweeney Todd (Johnny Depp), skamarádí se s paní Lovettovou (Helena Bonham Carterová) a chce se mstít.

Film má velmi utlumené barvy (působí černobíle) a do toho v něm stříká jasně červená krev. Pokud máte s krví problém, tomuhle filmu se vyhněte. Malou roli má ve filmu i Sacha Baron Cohen (známý jako Ali G nebo Borat).

Jedná se o brilantně zpracovaný film. Podívejte se na Fuxoftovu recenzi na FFFilmu a poslechněte si Odvážné palce, kde se o tomto filmu bavili asi čtvrt hodiny, čímž mě velmi nalákali.

Poslední, čím vás budu chtít nalákat já, je tato herečka ve vedlejší roli.

Hodnocení: 100 %

PS: To, že poslední tři filmy, které jsem viděl (tedy Hvězdný prach, Po(ka)ání a Sweeney Todd) jsou v britské angličtině, to asi znamení není. To že byly nesrovnatelně lepší než moje poslední tři filmy v češtině (které si ani nepamatuji, tak byly slabé), to už znamení je.