Flames

FlamesV posledních dnech se na blozích odehrály roztodivné diskuse, které někdy přešly až do flamů. Chtěl bych na ně teď odkázat a uvést na pravou míru svoje stanovisko.

Privatizace soudů. Téma jsem já rozhodně nevymyslel, jen jsem ho na svém blogu trochu oživil. Chytil se toho Filip Rožánek. V diskusích pod mým i jeho článkem jde jasně vidět, že pro některé lidi je naprosto nepřijatelná jakákoliv elementární diskuse na toto téma a celou dobu si vystačí s argumentem, že to by přece nešlo, to ví každej. (Jo a jsem slavnej. Psala o mně Rhapsody a teď i Filip ;))

Ani jsem nečekal, že se ozve tolik (tři) lidé, kteří mě podpoří. Byl jsem příjemně potěšen. Myslím, že tohle téma je schopna pochopit maximálně pětina voličů ODS (tedy kolem 5 % lidí). Z voličů ostatních stran zřejmě nikdo. Možná se pletu a je jich víc ;).

Ekonomie na VŠE vs. ekonomie na UK. Toto téma se řešilo na mém blogu zde a nově na Radkovo blogu zde. Bohužel byly některé výborné komentáře smazány, takže ta diskuse už není tak dobrá.

Můj postoj byl tento — srovnávat ekonomii na VŠE a ekonomii na UK je jako srovnávat jabko a hrušku. Někom chutná víc hruška, někomu víc jabko. Proto nelze říct, zda je lepší jabko nebo hruška. Nejsem si jist, zda tuto moji úvahu vůbec někdo z povznesených studentů UK vzal na vědomí. Slaboduchá kritika VŠE jako nejtěžšího pražského gymplu mi přijde tak strašně hloupá, že to ani nebudu komentovat.

Regulace: ano, ne? Pod tímto článkem se rozhořela diskuse, zda regulovat firmy nebo ne. Argumentace některých jedinců, obzvláště jedince TomH., mi připadá úplně nemocná. Moje pozice je jasná a v komentářích mnohokrát napsaná a zdůvodněná. Pokoušeli jsme se to s hp objasnit, ale zřejmě bez úspěchu. Socanství ostatních je příliš velké na to, aby uznali, že majetek Microsoftu je nedotknutelný a že si může se svým majetkem nakládat, jak chce.

Taky jsme byli soustavně obviňováni z všeho možného, což mi už přišlo docela trapný. Svůj postup jsme ani nijak nekoordinovali, což asi nebude pravda u druhé strany, ale to je spekulace ;). Upozorňuji, že jako obvykle jsem to nebyl já, kdo začal s argumentací ad personam. Jenom jsem odpovídal stejným tónem, což může v diskusi každý vidět.

Pozn. na závěr: Když jsem šel ve středu do hospody, zhostila se mě další myšlenka. Občan si vybere, jak vysoké procento svého příjmů půjde státu a podle toho bude od státu dostávat služby. Kdo bude odvádět pět procent, nedostane na policii ani čaj s citrónem, kdo bude odvádět 90 %, bude dostávat pečený brabce.