Globální oteplování pokračuje, až praští

5. ledna 2009, Kunratice

15 thoughts on “Globální oteplování pokračuje, až praští”

 1. Upřímně… je tohle výjimka. A teta Kateřina ráda přísloví… o pravidlech a výjimkách. Takže si už třetí či čtvrtý rok ani u nás nezaběžkujeme po většinu zimy. Ale uvidíme, co letos!

 2. Copak ty jsi taky jeden z těch, který dokáže podle jedné louky poznat globální oteplení o půl stupně? Bravo ;)

  A abych ti doplnil informace. Byla tuhá zima — pět měsíců sníh, pak byla zima teplá (a sníh nebyl vůbec), loňská zima byla docela tuhá, ale nebyly srážky (jistě si pamatuješ, že jsme v holomraze hráli hokej na perfektním ledě) a letos je zima standardní — občas sníh, občas bláto, občas led, občas voda.

  Takže by mě zajímalo, jak měříš tu výjimku. Zapisuješ si množství sněhu za barákem a počítáš směrodantou odchylku? ;)

  BTW, tuhle zimu už mi tady na dvoře nasněžilo asi pošestý.

 3. Ty pro změnu podle jedné loučky poznáváš, že globální oteplování není. K těm zimám – nemám to zapsané v deníčku, ale mám pocit, že dřív byla větší zima a více sněhu. Má ještě někdo ten pocit? (A z toho pocitu plyne ona výjimka.)

 4. RF: Ale kdepak.

  To jenom spousta lidí považuje svoji louku bez sněhu za důkaz globálního oteplení, přičemž vztah mezi obojím není žádný. Je to asi jako kdyby tvrdili, že důkazem globálního oteplování jsou jejich zmuchlané trenky.

  Tohle byla teda prafráze jejich “důkazu”.

  Pocity a věda, to nikdy nešlo k sobě.

 5. My, Klára, se domníváme, že pravdu máte oba a zároveň ani jeden (a navíc ani my). Globální oteplování není fakt. Fakt je, že se o minimální hodnoty mění a budou měnit průměrný teploty apod. Fakt je, že se coby lidstvo chováme jako sobecká prasata, vypouštíme nechutné množství sajrajtů, vytváříme neuvěřitelné množství odpadků a s největší pravděpodobností nás to jednou zabije. :wink: Ale globální oteplování je jenom bravurně zvládnutej populistickej tah, (podle mě) :???:

 6. Plumm: To by mě teda zajímalo, jak to vyplývá z toho, co jsem napsal.

  Já nepopírám nic. Já jenom tvrdim, že relevantní data o globálním oteplení nikdo nepředložil, takže říkat soudy o globálním oteplování je asi jako házení mincí.

  (Než na to něco řekneš, tak si za domácí úkol promysli třeba jenom to, jak se asi taková teplota Země měří.)

  klaaris: Tobě dávám za úkol zjistit, co je to enviromentální Kuznetsova křivka. ;)

 7. A já ti dávám za úkol zjistit, jaký křivky má Elfka :mrgreen:

 8. Kdyby to z toho vyplývalo, tak se na to neptam. Ptam se, protože ta ironie to naznačuje.

 9. Já jenom říkám, že u nás už dlouho nebyl sníh jako dřív. A že když si Martin utahuje z oteplovačů “až praští”, tak přistupuje na jejich vachrlatou hru s “důkazy” a “argumenty”–Ale ani já bych se neudržel, je to dost vtipné :). A jinak doporučuji http://tinyurl.com/8zobh2

 10. A já zas říkám, že každý dítě si pamatuje hodně sněhu a bílý Vánoce, jenže skutečnost bejvá jiná. :)

  Co se toho článku — a komentářů — týče, tak je to jako obvykle. Někdo z FSV něco kdáká beze smyslu, Kašpar mu zuřivě přitakává a Průša má pravdu. Kupodivu má pravdu i jilm. Asi se špatně vyspal :)

 11. Chce to notnou dávku jednoduchosti, když prohlašuješ po jednom týdnu mrazů, že glob. oteplování není.

Comments are closed.