Jak Arthur Dent díky Pixymu ztratil Respekt z čtenářů

Martin Malý (aka Arthur Dent) napsal bravurní článek, kde poměrně obsáhle vysvětluje, že neexistuje nic jako spravedlivá cena/mzda (just price), demaskuje čtenářstvo Respektu jako jednou nohou v socialismu, pro které jsou tržní mechanismy málo nezávislé a moc Klaus. Já osobně jsem si článek okamžitě vytiskl a hodlám ho dávat přečíst socanům na potkání.

A v onom AHA! okamžiku mi došlo, že naprosto stejně se chová redakce Respektu. Aká matka, taká Katka, zde jaká redakce, tací čtenáři. Mají dojem, že Respekt je společensky přínosnější než – řekněme – Týden, protože je intelektuálně náročnější a čtou ho náročnější čtenáři (he, he… Jejich náročnost nejspíš dokazuje to, že čtou intelektuálně náročnější Respekt… Tento druh “synergického efektu” bych nazval nejspíš Egomasturbace kruhem). A z tohoto důvodu by měl být, dle jejich představ, vyňat z tržních mechanismů a Někdo Někde by jej měl platit. Oni přeci dělají hodnotnou práci, v níž se našli, a je potřeba, aby byla náležitě oceněna (Naše motto: “O argumenty typu Musíte si na svou činnost vydělat nestojíme!”) Takové to měli byste nám dát peníze, protože jsme dospěli k názoru, že jsme užiteční!

Celý článek zde »

Martin Malý je člověk, se kterým jsem se jednou dohadoval a dodneška by mě zajímalo, kdo měl pravdu :). Jeho komentáře na všemožných blozích od té doby vyhledávám jako jedny z nejvtipnějších a nejchytřejších. Jeho blog si určitě zaslouží své místo ve vaší RSS čtečce. Mimochodem je to majitel autor, programátor a správce bloguje.cz.