Jak je ti, Rakousko? Ouzko!

Rakouský parlament (aka Bundestag) včera schválil rezoluci, ve které vyzývá vládu, aby zažalovala Českou republiku za kolaudaci Jaderné elektrárny Temelín.

Šimek: Ten se na to těší jak hadr na Temelín.
Bubílková: ???
Šimek: Ééé, totiž Haider.

Za devatenáct let, co se pohybuji mezi blbci všeho druhu a typu, už jsem značně otrlý, ale včera mi Rakušáci hnuli žlučí, jak uran káže. Podle iDnes.cz bylo usnesení parlamentu jednohlasné. Považuju to za novinářskou kachnu a odmítám uvěřit tomu, že Rakušáci nezvolili ani jednoho nedebilního poslance.

Mám dojem, že v jazyce diplomacie se něčemu takovému říká nevlídný akt a ten stojí hned vedle vyhlášení války. Nezbývá mi, než zopakovat slova prezidenta Václava Klause, že si nedokážu ani v té nejbujnější fantazii představit, že by náš parlament schválil něco podobného. Jenom škoda, že premiér už není Zeman. Určitě by řekl něco trefného. Třeba něco podobného jako kdysi, čímž způsobil politickou roztržku par excellence.

Jen neinformovaný člověk, vyhýbám se slovu idiot, může takovouto petici podepsat.

Jedna věc je, že už dávno nejsme součástí rakouského mocnářství a že všem Haiderům (s knírkem nebo bez) může být skutečně jedno, co si u nás postavíme. I kdybysme stavěli Zimní palác nebo továrnu na špagety, jim do toho nic není. Druhá věc je nekonečně trapné teroristické protestování na přechodu. Upozorňuji, že protiprávní. Opravdu se divím, že policie nepoužije všechny zákonné prostředky (obušky, vodní děla, umělé náboje…) k tomu, aby teroristy rozehnala. A věc třetí je takovéto fašistické hlasování v parlamentu.

Blbí Rakušáci.