Jak je to ve skutečnosti s kritikou ODS

Modrá šanceV tomto článku se natolik snížím, že okomentuji nehorázné bláboly, které socani o ODS vykřikují do světa a levicový volič se jich bohužel chytá jak tonoucí stébla. Mám na svých stránkách co do činění s nějakým primitivem, který se stydí za své jméno a neustále otravuje se svými levicovými lživými výroky. Inzeruje stránky stránky http://modretykve.unas.cz. Doporučuji podívat se na ně. Takový grafický a myšlenkový hnus jeden jen tak nevidí.

Na této stránce najdeme devět důvodů proč nevolit ODS. Rozeberme si je.

je antiliberální

Tato vlastnost se zřetelně projevuje v postoji ODS k imigrantům, homosexuálům, antidiskriminačním aktivitám, drogám, apod. Strana sice bývá v některých antiliberálních krocích takticky nejednotná, takže nebudí tolik pozornosti, ovšem část ODS jsou tvrdí konzervativci lidoveckého střihu. V koalici s KDU-ČSL se ODS liberálních myšlenek snadno vzdá.

ODS je liberálně-konzervativní strana, čímž se nijak netají. Jejím vzorem je thatcherismus (tedy politika britských konzervativců). Každý z údajů výše uvedených by stál za napsání celé knihy, která by problém zevrubně probrala. Ale tedy k homosexuálům. Zdá se snad někomu něco neliberiálního na tom, že se něco neupraví zákonem? Zjistěme si prosím nejprve, co hlásá liberalismus jako své základní motto, pak říkejme o něčem, že je nebo není liberální. Lež o tom, že v ODS kdosi nařizuje nejednotné hlasování (a zřejmě také určuje, kdo bude jak hlasovat), je už docela černý humor.

je protievropská

Snaží se zamezit prohlubování evropské integrace. Bojí se, že by jí Evropa mohla zatrhnout antisociální ekonomické experimenty. Představitelé ODS si myslí, že demokracii rozumějí lépe než severské země, Francie, Německo, Benelux a jiní.

Autorovi bych doporučil přečíst si esej Václava Klause o evropeismu, i když uznávám, že pro levicového čtenáře je to text asi moc dlouhý a moc přeplněný myšlenkami. Demokracie vychází z demu, tedy národa. Ví snad někdo, co to je evropský národ? Kromě toho má největší pravomoce Evrospká komise, tedy orgán, který nikdo nezvolil, nýbrž jmenoval. Evropský parlament má mizivé pravomoce. Díky evropeistům je EU v hospodářské recesi, na USA se dívá zpovzdálí a asijské země nás převálcují co nevidět.

ODS podala přihlášku do EU. Je proevropská, ale kriticky proevropská. Více než polovinu všech evropských předpisů vznikla za posledních deset let. Do zemědělství, které vytváří 5 % HDP se věnuje polovina rozpočtu EU. Obé musí přestat!

je proamerická

Neustále zdůrazňuje “transatlantickou vazbu”. Vyznává americký způsob myšlení, Evropou tolik kritizovaný. Podporuje americkou zahraniční politiku, chce být dobrým sluhou velkého pána.

Evropou je ten způsob sice kritizovaný, ale podívejme se, kde je Evropa a kde USA. Byl to právě americký pragmatismus, který tuto zemi dovedl na pozici jediné světové velmoci. ODS nechce a nikdy nebude ničím sluhou. My sympatizanti ODS budeme vždy jednat jako rovný s rovným. Ne jako ČSSD v Bruselu, která udělá všecičko, co Brusel řekne.

není protiválečná

Ve věcech ozbrojených konfliktů hlasuje pro (rozuměj: pro nesmyslné vraždění) a vydává to za “sílu”. Odsouhlasili vyslání vojáků do Iráku. Koneckonců umírající vojáci obvykle pocházejí z nižších společenských vrstev, na kterých ODS nikdy nezáleželo.

Když pominu tu neuvěřitelně demagogickou stránku věci, tak pro vyslání vojáků do Iráku hlasovala i celá vládní koalice. Vojáci většinou volí pravici, takže tím by si ODS uškodila, kdyby je posílala bezdůvodně do válek.

je antisociální

Její ekonomické návrhy (rovná daň, rovná sociální dávka) prokazatelně prospějí bohatým, kterým se sníží daně o desítky procent. Jestliže však celá reforma bude (jak říká V. Tlustý) fiskálně neutrální, kdo na tom tedy asi prodělá? ODS chce navíc oslabit práva zaměstnanců. Není pro solidaritu. Chce placené zdravotnictví a školství, deregulaci (rozuměj zvýšení) nájmů. Rovná 15% DPH zdraží potraviny o 10%

Ano. Rovná daň prospěje bohatým. Prospěje ale i chudým. S rovnou daní budou mít všichni vyšší příjmy. Jestliže bude reforma fiskálně neutrální, pak proto, že firmy nebudou zisky tajit, protože se jim vyplatí přiznat se k nim a odvést daně. Navíc bude rovná daň taková investiční nabídka pro všechny. ODS chce oslabit práva zaměstnanců, protože jim to pomůže. Zaměstnavatelé se nebudou bát přijímat je. Deregulace nájmů bude znamenat jejich zvýšení v Praze, ale v Sokolově právě tak může znamenat jejich zlevnění, protože se uvolní trh s byty. Ve zdravotnictví chce ODS placenou pouze nadstandardní péči, jak tomu již dnes ostatně je. Školné se bude podle návrhu ODS platit až po ukončeném vzdělání a dosažení odpovídajícího příjmu. Rovná DPH by potraviny zřejmě zdražila, ale nikdo neví o kolik. Ono tady totiž funguje něco jako konkurence tržního porstředí, víme?

je nacionalistická

Snaží se oslovit xenofobní část voličů nacionalistickým populismem. Viz výše zmíněné postoje k imigrantům a evropské integraci. Často používají slova jako “národ” apod. Chce se prosazovat na úkor jiných států (viz daňové podbízení se investorům).

O tom, že ODS není nacionalisticky populistická svědčí právě její postoj k evropské integraci, který zaujímá navzdory názorům svých příznivců a většiny národa. Útok na Irák podporovala pětina národa. A ODS. Vzhledem k tomu, že její názory jsou časově neměnné, nedá se hovořit o populismu, ale o světonázoru. Poslední větu nechápu.

nahrává zlodějům

Nechce, aby se vědělo, kdo má jaký majetek a jak k němu přišel. Hlasuje proti zákonům o majetkovém přiznání, které by mohly přivést před soud zkorumpované politiky a úředníky či podnikatele, kteří kradou na daních. (Odhaduje se, že ošizené daně představují ročně až 40 miliard Kč.)

Protože je několik lidí nepoctivých, nevzniká tím práco státu bezdůvodně šikanovat i ostatní. Kdo kde nabyl majetek je jeho věc, jestliže se tím nedopustil trestného činu. Takovýto zákon, jako navrhuje např. Grebeníček, ideologický guru socdem, aby tedy každý, kdo vlastní více věcí než jen kladivo a srp, podával majetkové přiznání, je šikana občanů, proti které se ODS vždy postaví. Mimochodem, i kdyby to bylo 40 mld., tak je to stále pouhá dvacetina jednoho státního rozpočtu.

má arogantní politiky

M. Topolánek (“Na pana Grosse už nebudu reagovat. Téměř nikdy.”), P. Bendl (“Grosstapo”, výroky o původu nacismu v soc.-dem.), I. Langer, V. Tlustý, M. Němcová,… Mnoho z těchto lidí se navíc nadměrně přátelí s podnikatelským prostředím (klientelismus).

ČSSD snad nemá přátele v podnikatelském prostředí? Ostatní snad ani nemá cenu komentovat. Nejarogantnější politici jsou bez debat Špidla, Paroubek a Bursík.

už jednou selhala

Pamatuje si ještě někdo na první polovinu 90. let? Privatizaci státního majetku do rukou tunelářů (vesměs bývalých členů KSČ), utahování opasků na straně obyčejných lidí, pokulhávající ekonomiku, nepomáhající balíčky úsporných opatření, rozpad koalice, rozpad ODS po vnitrostranickém mocenském boji (Sarajevo), předčasné volby…

Ano, my se pamatujeme. V privatizaci byl privatizován majetek ve výši 300 miliard Kč. I kdyby byl všechen rozkraden, tak ČSSD tuto sumu státními dluhy překonala třikrát. Privatizace byla prováděna právě proto, aby se majetek zcizil z rukou nomenklaturních kádrů (a nepleťme si slova zcizit a odcizit). ODS provedla transformaci a provedla ji tak, že náš stát funguje. ODS neselhala, pouze neměla po volbách 96 nadpoloviční většinu a nemohla efektivně vládnout. V dalších volbách už vždy selhali voliči.