Jiné 11. září

Aštar Šeran, George Bush a Kačer Donald.

Tihle tři se měli podle všeho kongeniálně podílet na největším spiknutí, co kdy svět poznal. Aspoň to tvrdí spousta pomatených lidí. Jedním dechem vždy dodají, že je to přece jasný, že letadlo udělá větší díru nebo nějaký obdobný fundovaný závěr, který získali sledováním Loose Change, Zeitgeistu nebo propagand od Moorea.

Pozoruhodné je, že s takovou vehemencí to tvrdí lidé, jejichž největším vědeckým počinem bylo opsání testu z fyziky od spolužáka.

Zamysleme se nad tím pořádně:

Verze 1: Teroristé unesli letadlo a napálili s ním do mrakodrapů.

Verze 2: Několik tajných služeb, vláda a FBI zosnovali teroristický útok, při kterém zahynuly tisíce lidí, aby podnítili strach v obyvatelstvu, přestože to mohli udělat daleko levněji a jednodušeji. Zároveň přemluvili tisíce očitých svědků, aby dosvědčili, že se všechno stalo úplně jinak. Všechno to vyžadovalo dokonalou koordinaci všech složek a zároveň záruky, že se nikdo nepodřekne. Pro tuto verzi navíc neexistuje jediný důkaz, tak je tajná!

Která verze je asi pravděpodobnější?

Zkrátka a dobře, ten konspirační pohled na tuhle tragédii se mi hnusí.

Čest obětem a jejich památce…

36 thoughts on “Jiné 11. září”

 1. Svého času jsem tohle sledoval, viděl jsem všechny možné důkazy PRO i PROTI konspiraci, četl stohy rozborů, bavil se s hromadou lidí a přišel jsem na jednu věc. Tohle nemá z mé pozice řešení. Na každý argument jedné strany existuje minimálně jeden protiargument strany druhé, bez ohledu na to, která je která. Spousta takzvaných zaručených zpráv pochází z druhé, třetí, nebo osmé ruky a jejich věrohodnost se dá srovnat se zaručenými zprávami z Rusko – Gruzínského konfliktu. A proto už to neřeším…

  Na druhou stranu je fakt, že mi přijde hustý jen to pomyšlení na přípravu demolice tří mrakodrapů, které si nikdo nevšiml.

 2. No třeba všiml, ovšem dotyčný určitě 9/11 uvnitř nebyl :roll: Souhlasím, nicméně video, jak z budovy vystřelují v pravidelných intervalech shora dolů obláčky prachu, je minimálně zneklidňující :shock:

 3. tedy martine, že se takovou ptákovinou, jako je možnost pravdy té konspirační teorie, vůbec zabýváš…

 4. Ahoj Pájo, kde ty se tu bereš? :)

  Ale prosim tě, nedávej mi odkazy na blisty :???:

  Jinak, když padá barák, tak ono to v těch traverzách způsobuje určitý pnutí a ony potom praskaj => obláčky “prachu”.

  Lokutus: Tihle lidi vidí všude konspiraci. Člověk nikdy nebyl na měsíci, žádný 11. září nebylo, nebyl žádnej 17. listopad a všechno ovládá Kačer Donald. Pokud si zcela vážně položíme otázku, zda USA jenom tak z dlouhý chvíle zabily tisíce lidí z bůhvíjakého důvodu, tak já na ní zcela vážně odpovídám, že to je absolutní kravina.

  RF: Co nadělat. Vždycky přiběhne někdo, oči navrch hlavy, protože viděl nějakou novou propagandu, kde se mu zjevila celá Pravda. A jak jistě víš, na našem gymplu se Moore pouští nevinným dětem jako součást výuky.

 5. Pavla Andršová: No a i na to jsem četl nějaké vysvětlující protiargumenty. Fakt nemá smysl o tom přemýšlet a bádat, jak to bylo, protože i kdybychom na to náhodou kápli, tak to stejně nezjistíme. :cool:

 6. #13: Jen ták. Jsem v práci a nudim se, jinak bych sem vůbec nezavítala :mrgreen:
  Vim, sorry, za BListy se omlouvám, jen to tam měli tak nějak sumasumárum.
  Jo, jenže ne v přesnejch intervalech a ne po přesnym počtu pater.
  Ále, vem to Paroub. Co takhle pátrat, kdo zabil Kennedyho? :twisted:

 7. Pájo, nechci ti nějak kazit tvuj objev, ale on souměrně nepadá ani domeček z karet, ani z kostiček, natož několikatisícitunová konstrukce po letech používání.

  Ta moje otázka spíš směřovala k tomu, že jsem vůbec nevěděl, že chodíš na muj blozísek :) . Jak dlouho mi to tajíš? ;)

  A co děláš za práci? Podáváš bráchovi cédéčka?

 8. #13:No právě. A WTC padalo souměrně :cool:
  Budeš se divit, ale už hooodně dlouho. A teď mě přepadla trochu nostalgie, tak si zas pročítám všechny Mind the gap a podobně. :wink:
  E-e, prodávám bagety pro jednu velkou nadnárodní korporaci, která se zove Max Baquettes :razz:

 9. Mezi “na první pohled souměrně” a “souměrně” je setsakramentskej rozdíl. Souměrně může padat něco jenom ve fyzikálních modelech, ne v reálnym světě.

  Bagety? To prodává celá třída bagety? To je nějaká nová móda? :)

  Btw, to se teda hooodně divim :)

 10. #13: tim celá třída myslíš koho? Jsem si nějak nevšimla… kromě Verči s Fandou :mrgreen:
  Btw, takovýhle antispamový hesla můžeš vymyslet jenom ty :grin:

 11. To byla jako nadsázka, chápeš, ne?

  Už ani nevim, co tam mám za slova… je tam paroubek?

 12. #13: Chápu :cool:
  No tak toho jsem zrovan ještě neviděla… ale i bez něho je to pěkná sebranka. Zajímalo by mě, jestli tam máš třeba i Klause :lol:
  Přijdeš na sraz?

 13. Souhlas, psal jsem podobně. (I když to tak v určitejch místech nevypadá, nic jsem neopisoval, článek mám rozepsanej už dlouho – jen jsem ho dodělal až dneska :smile: )

 14. Jo, stránka psaná Comic Sansem, to vypadá rozhodě důvěryhodně :lol:

  Stačil jsem tam nicméně přečíst asi jednu větu, totiž že nešlo o civilní letadla. AHA! Takže ty rodiny, kterým tam umřeli příbuzní, si to asi vymysleli.

  No, tak konspirátoři, poblisty a stránka psaná Comic Sansem, to jste se zatim moc nepředvedli. Čekal jsem tu trochu lepší kalibry.

 15. Neznam osobne nikoho, komu v jednom z tech letadel zarval nejaky znamy, ty jo? :-)

  Netvrdim, ze slo o konspiracni akci CIA nebo podobne sebranky, ale uvedom si, ze tvuj argument je taky mimo misu, z ciste logickeho hlediska.
  Jakakoliv konspiracni akce se tvari tak, aby vypadala co nejjednoduseji, jinak by ji nikdo nezbastil. A pokud by hypoteticky do toho nekdo sel, provedl by to dostatecne profi. A nektere vypozorovane detaily jsou opravdu trochu zvlastni. Prinejmensim.

  Takze zaver – vime kulovy. Ver a bude ti vereno :-)

 16. Jistě, z hlediska formální logiky nelze vyloučit ani variantu 2. Já jenom říkám, čemu věřím já :)

 17. BTW precetl jsem ten odkaz na Blisty. Sice obecne se na blistech blaboli vetsinou hovadiny, ale tohle stoji za to. Rika ti neco jmeno Rudi Giuliani? Nejuspesnejsi starosta NY za poslednich 100 let. Velmi duveryhodna osoba. A ten podle toho clanku verejne priznal, ze byl varovan, at do WTC nechodi. Jesi to nejni kec, tak je to dost jasny.

 18. Ty jo Martine, já obdivuju, jak v tom máš vždycky naprosto jasno: “Pokud si zcela vážně položíme otázku, zda USA jenom tak z dlouhý chvíle zabily tisíce lidí z bůhvíjakého důvodu, tak já na ní zcela vážně odpovídám, že to je absolutní kravina.”Americká vláda by přece takového hnusu nebyla schopna, že :mrgreen: To ses snad účastnil jednání v Bílým domě či co? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  Pokud si správně pamatuju, tak z onoho dokumentu vyplývalo (a z ostatních materiálů, co jsem k tomu mla možnost číst), že americká vláda to nezosnovala, ale ačkoli se vyskytl nástin této katastrofy, tak neučinila nic, aby jí zabránila. Zkrátka se jí to hodilo do krámu. Nemyslim, že rozpoutání války olbřímých rozměrů, která zajistí odbyt zbrojařskýmu průmyslu na dlouhou dobu je zanedbatelný “bůhvíjaký důvod”… Taky si nemyslim, že by americkou administrativu nějak tězce bolelo zabití “nějakých” 3000 obyčejných jim nepříbuzných lidí…

  Netroufám si tvrdit, co je pravda a co ne. Přesně jak říkal Lokutus, z naší pozice se tohle těžko rozšéfuje, můžem se tak leda přiklonit k nějakému názoru a to je tak asi všechno. Jen mě strašně zaráží tvůj postoj k tomu, přijde mi, až naivně nekritický. Výše citovaná věta mě pravdu položila. :mrgreen:

  Btw. ty už jsi smazal pana Ryndu, sociálního ekologa? :smile: Hledala jsem to, že bych ti teď už “fundovaně” vysvětlila ten pojem :twisted: , nevím, co jsem psala do té diskuze předtím.

 19. Verčo, Verčo.

  Ve spoustě věcí mám naopak velmi nejasno, ale to sem nebudeme tahat.

  Nevim, co tě tolik rozrajcovalo zrovna na týhle větě. Jestli ty si zcela vážně myslíš, že tě vláda jakýhokoliv státu, kterej se označuje jako tzv. západní, může jenom tak obětovat, tak se ti docela divim, že vůbec vyjdeš na ulici.

  Předesílám, že jsem v Bílym domě nebyl, ale že by Jirka Keř působil zrovna jako zabiják vlastních civilistů? A ještě takhle hloupě?

  Americká vláda o tom přece nevěděla, to je snadno doložitelný fakt.

  Nedá mi to, abych neřekl ekonomickou banalitu. Rozvoj zbrojního průmyslu musel na druhé straně doprovázet “nerozvoj” ostatních odvětví, protože z nich byly přesunuty zdroje (práce, kapitál) do zbrojního průmyslu.

  Máš bod za pěkný slovo — rozšéfuje. Doteď jsem znal jenom ošéfovat :)

  Uvědomuješ si, že já bych přesně stejně mohl tvůj názor označit za “naivně kritický za každou cenu, hlavně nebýt na žádné straně”?

  Prosim, neber to osobně, snažim se reagovat věcně.

  BTW: Ryndy kryndy pindy tady někde musí bejt, ale těžko říct, co to mělo za nadpis nebo co jsem k tomu napsal…

  PS: Jsem asi ten poslední, kdo by obhajoval dnešní nenažrané a prolhané vlády celého světa (ta naše by se určitě umístila v žebříčku prolhanosti a nenažranosti secakra vysoko), ale házet 11. září na vládu mi přijde jako jiná realita, jiné 11. září.

  A všechno nej k šestnáctinám :)

 20. zble… :mrgreen: víc ti n tenhle článek říct nemůžu, ty hlavo… :mrgreen: asi tak jediný s čim se dá slouhlasit, je to o nenažranosti vlád v tom příspěvku vejš :wink: jinak ruku na srdce, testy z fyziky jsi opisoval taky a vzhledem k tomu, jak ses divil, že se dá mobilně komunikovat v metru, tak asi taky nebudeš nejpovolanější hodnotit díru po letadlu :grin:

 21. Mmmm… určitě jsem test z fyziky nějakej někdy opsal, wtz, ale nikde jsem neřekl, že ne.

  Já jsem se nedivil, že se dá telefonovat v metru, ale že se dá telefonovat za jízdy v metru v Praze. Mně to nejde, tobě snad jo?

  Navíc já taky neříkám věty typu: “To je jasný, že ta díra odpovídá nárazu letadla xy v rychlosti yx.” Příznivci spikleneckých teorií říkají opačnou větu zcela běžně.

 22. jop, v metru mi to jde, i když samozřejmě ne všude…určitý úseky třeba na céčku jdou minimálně na sms, některý i na volání. v béčku jde taky pár stanic, ale nijak přesněji jsem to nekoumal kde to jde a kde ne. To víš, to je tim, že máš H2Ofoun :wink: Máte sice trpajslíky za 400 Kč, ale v metru vám nefungujou :lol:

  Jináč nic ve zlym, ale já sem vcelku přívrženec “spiklenecké teorie”… Myslim, že nemá smysl rozvádět tu denbatu a trumfovat se mnohokrát vyřčeným argumenty obou stran. Ale hele jako, když se koukneš jak velký spiknutí ušili na Lincolna hele v tom Prison breaku hele, tak si jako fakt myslim, hele, že klidně mohli ušít i tohle hele jako, woe… :lol:
  Tak se měj a měli bysme někdy dát do kupy ty přepisy vysílání rádia plnovous!! :lol:

 23. Martine, Martine,

  dlouho jsem byla indisponovana diks studenským novotám. Mohla bych to nechat vyčpět, leč nemohu se nevyjádřit.

  Však já taky netvrdím a nikdy jsem netvrdila, že mám jasno :idea:

  Že by mě teda zrovna vyrajcovala…mě rajcujou jiný (í) věci :lol: ale budiž… Rozesmálo mě, jak jsi to tak suveréně prohlásil, jako bys za to položil život, to je vše. A zcela vážně si myslím, že jsem vládě jakýhokoli demokratickýho státu u prdele. :arrow: Tak.

  To má být argument ? Jan Morava je taky takovej milej, sympatickej… a určitě to myslel upřímně…
  Jak můžes doložit, že někdo o něčem nevěděl?

  Ekonomický banán: nejsem ekonom, v tomto skládám zbraně ( atomový, chemický i bilogický, všechnooo:-) ). Hmm…tak jsem pak stejně napsala asi deset řádků teorií…a zase smazala….podám si tě, až absolvuju ekonomii pro enviráky, jo? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  Hele, člověk může bejt naivní, může bej kritickej, ale naivně kritickej? Žble? Žble-é? To se trošku vylučuje bo alespoň v mé hlavě bo mám divnou hlavu. Vevnitř. A z venku teda určitě.

  Tak, jsem to zas ne- roz – šéfovala, páč je mi úpe jasný, že mi odepíšeš a tak se tu budem prudit, dokaď to jeden nevzdá :razz: :razz:

  Neboj, neberu to osobně, ty to taky tak neber.

 24. Kluci, přeměřování pindíků nechte na jindy. Machysovi už jsem smazal jeden přeměřovací komentář, tak jsem myslel, že to tim skončilo :???:

 25. já si pindíka měřit nebudu, páč žádného nemám :oops: :twisted:

Comments are closed.