Kaufland Sokolov

Kaufland má jednu výhodu. Je k mému bydlišti z velkých obchoďáků nejblíž a má toho nejvíc. Proto do něj chtě nechtě musím chodit. Kdyby existovala konkurence, neviditelná ruka trhu by mě už dávno přetáhla jinam, protože to, co se děje v Kauflandu, to se jen tak nevidí.

Pominu to, že mě z něj už několikrát vyhodili, protože jsem si dovolil přijet na kolečkových bruslích. Pominu taky to, že tam v některých specifických dnech naprosto není k hnutí, což mě vytáčí. V takové chvíli zavzpomínám na známou anketní otázku.

Jaký máte názor na frontu na banány?
Rus odpovídá: Co je to banán?
Čech odpovídá: Co je to názor?
Američan odpovídá: Co je to fronta?

Dnes se mi ale v Kauflandu stala zvláštní věc. Šel jsem si koupit obálku, ve které bych mohl poslat dopis. Při té příležitosti jsem se rozhodl koupit i dopisní papír, aby se mi mělo příštích deset let co válet v šuplíku. Spolu se zaměstnancem Martincem jsme okem znaleckým prošmejdili regály a zjistili jsme, že obálky se prodávají samolepící nebo oblizovací, ale vždy po 50 kusech. Menší množství obálek asi potřebuje jenom socka, takže to Kaufland nevede. Existují ale přáníčka, u kterých jsou obálky. Za ty obálky se neplatí, platí se jenom přání. Obálka je k němu zdarma. Přišlo by mi hloupé přijít ke kase pouze s obálkou zdarma.

Jenže jsem ještě kupoval dopisní lejstra. Nemohl jsem najít žádná, co jsem chtěl, ale našel jsem pěkná áčtyřková. Nesla název luxusní papír, což mi připadalo docela sexy. Nejvíc se mi sice líbily ty papíry s opicí, ale zase jsem si říkal, že by si to někdo mohl vzít osobně, a tak jsem vzal s nějakou žlutou kytkou. Přišel jsem ke kase, babka to vodpípla, já čuměl na displej, na ní, na displej, znova na displej… za 20 papírků tam svítila cena 69.90 Kč. To by položilo i srdnatější jedince. Okamžitě jsem to stornoval. Bába na kase měla evidentně přehled o sortimentu. Musel jsem jí vysvětlit i to, na co se používá obálka.

Obálky byly později samozřejmě uznány za neplatné, protože k nim není přáníčko. Shrnutí tedy je, že v Kauflandu lze koupit buď 50 obálek, nebo žádnou. A nelze v něm koupit dopisní papír.