Když vás dojede

Dupete do pedálů a před vámi se rozevírá nádherná letní krajina. Je podvečer, 23 stupňů, slunce zapadá. Situace jako dělaná pro vás a vaše kolo. Jste tu pouze vy, cvrkot kola a vaše myšlenky. Bezděčně se ohlédnete. Rychle vás dojíždí nějaký cyklista. Od pohledu profík. Když se přiblíží a vy se znovu ohlédnete, máte co dělat, abyste se udrželi na kole. Proboha! To je on! “C’mon,” ozve se, když vás předjíždí. Šlápnete do toho a snažíte se jet v háku. Po chvilce, když si zvyknete na tempo, trochu povyjedete a snažíte se prohodit s ním pár slov. Zjistíte, že vaše společná trasa je ještě asi 20 km. Během té následující půlhodinky si pokecáte s NÍM. Na tuhle vyjížďku do smrti nezapomenete. Na ypsilonce jedete doprava a on doleva. Křiknete za ním “God bless you, Lance!”

Krásná pohádka, co? Sen každého cyklisty. Druhý sen každého cyklisty je, že dojede nějakou pěknou a milou a volnou cyklistku. Prostě láska na první pohled. Dá se s ní do řeči a než dojedou na rozdělovací ypsilonku, už je ruka v rukávě a číslo v mobilu. Nevím, jak je to možný, ale já všechny cyklistky potkávám zásadně v protisměru. To bych se na to vyprd.

A teď k tomu, co se mi stalo dneska. Před Habartovem (ve směru od Kynšperka) mě dojel nějakej fajnovej chlap, co najezdí 14 tisíc kiláků ročně (já něco kolem 2,5). Oholený a skvěle vypracovaný lejtka, takže holky by se hned zamilovaly, a šlapal jako stroj. Pověsil jsem se za něj. Přísahal jsem, že mi ujede hned na kopci, co je zanedlouho. A ono hovno, zlatá rybko. Držel jsem se ho nečekaně snadno. (Je jasný, že on jel výdechovym tempem, ale to nebudeme říkat :mrgreen: ). Když na kopci z Habartova šel do stoje a pokračoval rychlostí vyšší než 30 km/h, myslel jsem si, že se zbláznil, ale ani tady se mi tepovka neblížila k maximu. Nakonec se ukázalo, že je z Frantovek a že prodává svoje kolo za dvaciáše (nákupní cena 58 tisíc). No ale chtěl jsem říct, že to byl úplně jinej zážitek z jízdy v tý rychlosti. Asi jako když je to někde mírně z kopce a můžete to hezky napálit. Hergot, já bych tak chtěl umět jezdit na kole :-/. Z dnešní jízdy jsem měl vyloženě dobrej pocit ;)