Kolonie EUsocu

Noví členové EU propásli dobrou příležitost mlčet

Pokud někomu nepřišel skandální tento výrok tehdy prezidenta Francie, známého socialisty, Jacquesa Chiraca a nemyslí si, že by za něj měl dostat nejenom Jacques Chirac pár facek, tak slyšte nejnovější perlu.

Skutečnost, že si Česká republika, nebo jakýkoliv jiný člen Unie vezme čas na prozkoumání Lisabonské smlouvy je zcela legitimní. To právě dává členským státům příležitost k zjištění, zda jejich národní ústavy nepotřebují v souvislosti s adaptací Lisabonské smlouvy novelizaci.
~José Barroso, generální tajemník ÚV EU v Senátu ČR

Takže, vážení, pokud o tom máte ještě náhodou pochybnosti, tak tady to máte černé na bílém. Já si v žádném případě nemyslím, že naše ústava je nějaká posvátná kráva (ostatně ji vymýšlel soudruh socialista Jičínský a od něj dál), ale aby nám nějaký líný portugalský pěstitel vína poroučel, že když on si uprdne, tak my budem měnit ústavu, to mě teda dožírá neskutečně!!!

Takže ne aby vás napadlo měnit ten zatracenej lisabonskej ksindl bez překladu, musíme hezky změnit ústavy všech členských států. Do preambule navrhuji vepsat: My, lid Evropské lidově demokratické republiky, dáváme sobě tuto socialistickou ústavu, neboť věříme, že všem musí být co nejvíce kradeno a co nejvíce poroučeno. Pokud možno, tak z Brusele.

One thought on “Kolonie EUsocu”

Comments are closed.