Martin Pánek

Čtete můj osobní profil, pro zobrazení politického klikněte sem » Můj pracovní životopis najdete zde ».

Udělám si takový pravidlo, že u mě na návštěvě nesmí nikdo dělat žádnou šaškárnu. Jak si někdo zkusí udělat nějakou šaškárnu, nebude tam smět zůstat.
~ Holden Caulfield, Kdo chytá v žitě

Ahoj, vítejte na návštěvě.

Tenhle blog vedu už přes sedm let. Dost se za tu dobu proměnil, stejně jako moje názory. Jedno však zůstalo. Název Shit happens! (tedy česky občas šlápneš do hovna) jednak jako ideální přístup k problémům a jednak jako reference na nejlepší film na světě, kterým je samozřejmě Forrest Gump.

Vyrostl jsem v Sokolově, kde jsem bydlel až do svých dvaceti. Pak jsem se přemístil do Prahy. Kolem svých osmnácti jsem jeden rok žil v bavorském Amberku, během magisterského studia jsem strávil půl roku v Číně a poslední půlrok v Cato Institutu, předním libertariánském think-tanku.

Jak můžete velmi snadno zjistit, jsem pravičák, konkrétně klasický liberál. Když jsem bral rozum, v mých názorech mě kromě rodiny asi nejvíce ovlivnil Václav Klaus. Literatura, kterou jsem přečetl na univerzitě, už moje názory pouze dále precizovala. Pokud chcete znát rychlý přehled mých názorů na kontroverzní témata, máte tady článek Aby bylo jasno. Jsem také zakládajícím členem Strany svobodných občanů a mám tu čest být členem republikového výboru této strany.

Pokud chcete komentovat, ujistěte se, že znáte pravidla, která jsem si nastavil. Zejména pak pravidlo o šaškárnách, které je na začátku tohoto článku.

Pokud mě chcete kontaktovat jinak než v komentářích, můžete na e-mailu mmister (ryba) gmail (dot) com, na icq 296-329-195 nebo na facebook.com/mmister.

Jsem autorem nebo spoluautorem následujících webů:
Bikeři — spoluzakladatel a po dlouhou dobu zástupce šéfredaktora
Le Tour — tvůrce a autor
Bastiat.cz — tvůrce
Euroseptik — tvůrce a překladatel
LiveSTRONG.cz — přisírka

Kromě všech těch uncool věcí jako politika nebo ekonomie patří k mým zálibám hokej, fotbal nebo cyklistika — ale ta je asi taky uncool, že jo? :)

Jsem autorem knihy Kompletní slepice: šikmé pohledy z cest. Právě chystám druhou knihu.

Formální vzdělání:
2010–2013: Vysoká škola ekonomická v Praze, Národohospodářská fakulta, Ing.
2007–2010: Vysoká škola ekonomická v Praze, Národohospodářská fakulta, Bc.
2004–2005: Max-Reger-Gymnasium Amberg
2002–2007: Gymnázium Sokolov, maturita: čeština, matematika, angličtina, němčina
1993–2002: ZŠ Švabinského 1702 Sokolov, 1998–2002: matematická třída

Já