TV Nova připravila od září tři nové pořady. Ze studijních důvodů jsem se podíval na první díly všech tří. Zde jsou moje minirecenze.

Kriminálka Anděl
Ráno před premiérou tenhle seriál představovali ve Snídani s Novou. Vychválili ho slovy, že je to jako Kriminálka Las Vegas, jenom se tam mluví česky. To mi jako fanouškovi seriálů CSI (Miami, Las Vegas a New York) nedalo a musel jsem podívat.

Oproti CSI je Kriminálka Anděl k uzoufání nudná, trapná a nekoukatelná. Možná je sice lepší než Ulice, ale do Los Angeles to má velmi, velmi daleko. A ani tam nejsou pěkný herečky. Nejlepší na celém seriálu je znělka, ta se mi líbila.

Comeback
Baldachýnův sitcom. Podle ukázek jsem si myslel, že to bude nekonečná trapárna. Ale pak jsem se dozvěděl, že to dělá Baldachýn, a řekl jsem si, že to přece nemůže být tak hrozné. Přátelé, není to tak hrozné. Samozřejmě, že do Přátel nebo Kroku za krokem to má tuze daleko, ale je to asi nejlepší český sitcom, co kdy světlo světa spatřil. Někdy jsem se fakt smál. Hlavně Ozzák ztvárněný Martinem Dejdarem se poved.

Možná se Comeback ještě časem vystříbří a bude lepší. Řekněme si upřímně, že postavy se chovají dost divně. Nejvíc mě ale iritovalo, že postavy mluví spisovnou češtinou. Bože! To je jak pěst na oko.

Baldachýne, palec nahoru, ale jen tak tak.

Soukromé pasti
Snad nejlepší česká televizní tvorba. Nevěřícně jsem zíral na obrazovku, protože dialogy byly uvěřitelné a vtipné (!) a postavy se chovaly racionálně. Kamera byla o několik tříd výš než u těchhle Ordinací a Ulic. Jenom jsem chtěl vždycky vyletět z kůže, když se hlavní hrdinka postavila před kameru a začala tam odříkávat svoje pocity. 😕

Snad nejsem blbec a dokážu si domyslet, co se jí asi honí v hlavě, protože napsané a zahrané to bylo dobře. Nepotřebuju explicitní výklad každého prdu, co se jí honí v hlavě.

Soukromé pasti rozhodně můžu doporučit.

I tak ale nadále nejlepším programem v televizi zůstává Dr. House a Kriminálky Miami, Las Vegas a New York. Pokud jste dostatečně úchylní, tak i Ztracení.

PS: Viděli jste už konečně Protivný sprostý holky?