Nad Moravou zataženo

Můj pohled na vyděračskou causu (zapsáno v pondělí 8. září ráno)

Co k tomu vlastně říct? Janek Kroupa si hraje na Jamese Bonda, jeho investigativní činnost ale čerpá ze starých dobrých c. a k. tradic a spíš než Bonda připomíná Brettschneidera. Jeho upocená snaha ukázat Tlustého jako hajzla byla především trapná.

Někoho skrytě natáčet a pak prohlásit, že to je v nejlepším pořádku, protože nikdo neřekl, že jde o rozhovor mimo záznam, to je vskutku unikum a velmi se divím, že si v TV Nova může někdo myslet, že jim na takovou pitomost někdo skočí.

Co se Tlustého týče, tak ten řekl Brettschneiderovi asi tolik, že obraz císaře pána dal na půdu, protože na něj sraly mouchy. Tlustý nadále zůstává jedním z posledních lidí v ODS, kterým jsem připraven ve volbách svěřit svůj hlas.

Naopak nejsem připraven dát svůj hlas ještě někdy Topolánkovi, jehož osobní poradce si na poslance vlastní strany sbírá kompromitující fotky z archivu zavražděného zločince, a jehož oblíbenec předseda poslaneckého klubu se po takových fotkách čile shání.

Snaživý — odpusťte mi ten d-fensovský výraz — hulibrk Morava musí samozřejmě vypadnout ze Sněmovny a zavřít za sebou dveře. Jeho hlavní causa s dcerou Zubové je ale dost divná a vzpírá se logice.

Jak chcete vydírat poslankyni Zubovou tím, že se necháte vyfotit s její dcerou, když vás poslankyně osobně seznámila a tudíž ví, že se znáte? Proč byste si na takovou fotku případně najímali nějakou agenturu. To snad nemáte kamaráda s foťákem? Tohle nedává smysl.

Nicméně ten Moravův seznam by mě zajímal?

Celá causa však nemění nic na tom, že Zubová je kráva. Přestože je to asi nejsympatičtější Zelený Khmér na světě.

A ještě znovu ke Kroupovi. Je to vlastně typický obrázek. Obrázek českého pologramotného novináře s hypertrofovaným sebevědomím. Člověk, kterému není žádná špína cizí, ale na závěr moralizuje, jako kdyby kázal městu a světu.

Nepochybuji o tom, že pokud by mě Kroupa natočil, jak nakupuji rohlíky, uměl by to sestříhat a okomentovat tak, že by si o mě milióny diváků pomyslely, že jsem mezinárodní terorista.

Čeští novináři ještě nikdy nic nevyšetřili. Nezapomínejme na to, že celou tuhle causu si Nova a Kroupa vymysleli od začátku sami. Není divu, že pokud se náhodou vyskytne inteligentní novinář, dlouho se v novinách neohřeje a prchá v dál.

A ptejme se: Cui bono? V čí prospěch? Jako ti morálně čistí (zcela absurdně) z této reportáže vycházejí dva kamarádi z pražské radnice. Bém a Paroubek. Nezdá se vám?

Je cosi shnilého nejen ve státě dánském, ale hlavně v tom českém.

21 thoughts on “Nad Moravou zataženo”

 1. IMHO je Morava proste jen blb s uchylkou, ze na kazdeho musi “neco mit” a ukaji se nad tim. Nekdo zas sbira screenshoty :-) To si zvyknes ;-)

 2. Spojeni – Zubová je kráva, ale zároveň “sympaťák” – mi přijde ujetý. Největší zelenej sympaťák je Lišak. Souhlasím s první polovinou, když si hrála na dohazovačku, mohla si aspoň zjistit, že je Morava ženatý, po aférce s mladou Zubovou teda už v rozvodovém řízení. No nic.
  Jinak je fakt, že reportáž neukázala vlastně nic nového pod sluncem, všichni to tušili, všichni si to špitali a teď jen Kroupa ty dohady hodil na pásky..
  Tlustý je svině a moc se mi líbilo, jak tam líčil, jak na něj Topolánek sere a nikdy se s ním nebaví. Topol asi není zas takovej tupounek, jak někteří doufají..:)

 3. Zubová mluví srozumitelně, nemlží a působí sympaticky. Její názory jsou ale kravské. Nepřipadá mi, že by se to muselo vylučovat. Naopak znám spoustu lidí, co kravské názory nemají, ale že by to byli zrovna sympaťáci…?

  Nemyslim si, že Topol je blbec, ale rozhodně si myslim, že se nechá manipulovat. Třeba od Kalouska na tenise.

  Budu dělat, že to o Tlustém jsem přehlédl. Takhle se dámy nevyjadřují.

 4. Ema: S Liškou souhlas :twisted:
  #13: Se Zubovou a Topolem souhlas :grin:

 5. Na mě působí Zubová až moc hodně a najivně. A to mi k politice zrovna nejde. A co je podle Tebe Tlustý? Vyštípali ho odkud mohli a už je téměř jisté, že v ODS s koncem volebního období končí, tedy že ho už na žádný volitelný post na kandidátce nikdo nenapíše. To by podráždilo asi kdekoho, ale to, co dělá je už trochu moc.

 6. Náš rakovnický ObrCikrt , starosta Nejdl, ho zničí, i kdyby měl kvůli tomu nafotit vlastní pornofotky ve vířivce, na to vemte jed. Hlavně nevolte Šlégroš*ky, buďte in a smějte se Stropnickýmu v Máji :cool:

 7. Téčko je sráč.. ne fakt jako. Nechápu, jak ho můžeš mít rád. Některý věci se prostě nedělaj. :neutral:

 8. A to který třeba?

  A koho jsem se zastal? Jenom jsem konstatoval, jakou měl v cause roli.

 9. třeba dneska Téčko prohlásil, že je schopnej se spojit s kymkoli nebo udělal cokoli, jen aby Topol vysmrděl… já nemám rád lidi, který jsou všeho schopný.. myslel jsem, že ty taky tyhle tomše a MKáčka nemusíš (vědomě jsem vynechal Paroubka, jelikož ani ten by před novinářema nepomlouval jak malá bonzačka… ale možná je na to jen blbej…)

 10. Nevim, co dneska kdo prohlásil, protože jsem nebyl ve vlasti. Ale Topol je socialista a vysmrdět by měl nejpozdějc okamžitě.

  Kromě toho. Od politika nežádám morálku, ale aby prosazoval liberální program. Což Tlustý prosazuje (jako jeden asi z pěti).

 11. machys: Takže ty odmítáš vlastně všechny státní zřízení, co dosud lidi vymysleli.

  RF: Což o to, já bych to možná taky preferoval. Ale kde nic neni…

 12. nechápu jak souvisí morálka se státním zřízenim… ale s tvojí interpretací mýho výroku nesouhlasim :roll:

 13. Ty jsi řekl: “Odmítám, aby člověk bez morálky rozhodoval o věcech, který se mě týkaj.”, čímž jsi odmítl všechny vlády, který kdy za tvýho života existovaly.

 14. Bravo, bravo, konecne taky jeden zastance pana Tlusteho. Tlusty je jeden z mala lidi, kteri jeste nezapomneli, ze ODS mela pred volbami nejaky program… To, ze clovek cekal, ze to takhle dopadne je vec druha :)

  btw: Miroslav Kalousek je pro me ryzim pragmatikem a v roli ministra financi se mi zacina libit cim dal vic (viz pevna hranice deficitu i pri poklesu HDP-tudiz poklesu prijmu statni pokladny)

  howgh

 15. chtěl jsem říct, že je tlusťoch kokt a že nechci, aby mu někdy bylo umožněno o něčem rozhodovat… myslel jsem, že je to dost zřejmý

 16. Nevim, cos chtěl říct, ale vim, že jsi řek pěknou kravinu. Tebe taky nikdo nenutí hlasovat pro pravici, hlasuj si třeba pro Kalouska. Ale my pravičáci budem hlasovat pro pravici.

Comments are closed.