Odpálili jsme trafo

V plném proudu byla ta doposud nejzajímavější přednáška. Její název byl ekonomická propedeutika, což znamená úvod do ekonomie, akorát to zní chytře. Přednášel nám Ing. David Lipka a na konkrétních číslech nám na powerpointové prezentaci dokládal, jak jsou liberální trhy a globalizace fajnová věc. Najednou všechno zhaslo.

Přednášející řekl, že tomu dává pět minut, jinak že jde dom. Za chvíli nám řekl, že to bude na dýl, takže přednáška končí. Asi za 45 minut jsme měli mít další přednášku ekonomické propedeutiky, ale už s někým jiným. Když jsem vylezl z přednáškové auly, zjistil jsem, že bez proudu je celá Rajská budova. Tím pádem nefungoval ani automat na kafe a musel jsem si pro nápoj dojít do jídelny. Když jsem si chtěl jít sednout, tak jsem zjistil, že do RB101 se s kafem nesmí. Ach jo, chodil jsem tam se sklenicí kafe jako blbec. (Kafe do sklenice bych si nikdy nedal, ale v tý jídelně se to tak dělá.)

Největší dobrodružství bylo na záchodě, kde nebyla ani stopa po světle. Ještě že mám na mobilu aplikaci Torch, která bíle rozsvítí celý displej. Aspoň jsem tak dokázal najít, kde mám poklopec. V určený čas jsem se zase dostavil na přednášku a usadil se. Pan inžinýr nám ale řekl, že shořelo trafo, málem shořela Nová budova, přijela pohotovost PRE a že máme jít domů. Jde vidět, že to trafo bylo nějakej socan a nemohlo takovou přednášku dál snášet, takže se radši odbouchlo. Zašel jsem si koupit knihu Globalizace, kterou jsem už dokonce i začal číst. Je skvělá. Je to zatím moje první knížka, která má ke škole aspoň nějaký vztah :)

Druhý den jsem měl mít celou výuku zase v RB101. Už od 7:30 mě měla čekat čtyřhodinovka práva, na což jsem se moc netěšil. Vstal jsem v šest, dojel na Žižkov a tam byla trochu očekávaná zpráva, že dneska je výuka v RB zrušena. Krucifix! Tak jsem radši odjel s SA domů.

Tento příběh je zajímavý tím, že vůbec není zajímavý ;)