Pravda a láska zvítězila. V ODS

Topolánek rozdal medaile za zásluhy o vstup do NATO. Nenechte se zmást, medaili samozřejmě nedostal nikdo z (tehdejší) ODS, přestože tato strana se o vstup České republiky do NATO zasloužila nejvíc. Medaili nedostal Václav Klaus ani Jiří Payne, jejichž role je neoddiskutovatelná. Medaili nedostal ani Miloš Zeman, jehož vláda vstup provedla.

Medaili dostal Václav Havel, tedy člověk, který v té době intrikařil na Hradě, nesnášel ODS a kapitalismus. Po revoluci požadoval, aby NATO bylo rozpuštěno.

Několik dní poté se čelní představitelé nechali slyšet, že stojí o podporu Václava Havla pro nadcházející volby. Což doprovodil komentář Václava Havla, že v ODS už nejde o “…dogmatický kult trhu jako hlavního dějiště světa, nebo pseudovlastenectví projevující se odporem ke všemu, co narušuje všemoc státního centra – od občanské společnosti až po Evropskou unii.”

Jenom pro pořádek připomínám, že Václav Havel je ústavní nepřítel. Zaprvé veřejně opovrhuje politikou coby soutěží politických stran a chtěl by, aby svět řídili intelektuálové a kavárenští povaleči. Zadruhé veřejně opovrhuje kapitalismem a pořád se nezvdal svého levičáckého snu o třetích cestách. A zatřetí na nás jako 99 pragováků volá cizí mocnost (tentokrát Brusel), aby u nás udělala pořádek.

Teď už snad nikdo nepochybuje, že Václav Klaus měl pravdu, když na kongresu prohlásil:

Již delší dobu je pro mne nemalým problémem identifikovat se s celou řadou postojů, které Občanská demokratická strana, nebo snad přesněji řečeno její vedení, zastává. Záměrně říkám delší dobu, určitě nejde o necelé poslední dva měsíce, nejde o období od oněch — pro ODS — tak katastrofálně prohraných krajských a senátních voleb.
(…)
Jedno ale vím zcela jistě: tato politika není tou, se kterou jsem ODS zakládal a dlouhá léta vedl. Abych probíhající přeměně ODS ze strany pravicové a občanské ve stranu politického středu a stranu spíše lobbyistických zájmů než idejí nestál v cestě, rozhodl jsem se poděkovat Vám za titul čestného předsedy a tohoto titulu se dnes, na tomto místě, definitivně vzdát. Bylo to, zejména v posledním období, přítěží pro Vás, ale i pro mne.

~Václav Klaus, 19. kongres ODS (celý přepis zde)

Omlouvám se všem, které tato ODS uráží. Omlouvám se, že jsem této straně kdy dal hlas. Už se to nestane.

12 thoughts on “Pravda a láska zvítězila. V ODS”

  1. možná se budu opakovat, ale všem čtenářů tvého blogu bych rád předal radu, kterou nám dal Mr. Quinley na hodině angličtiny ;-)

    “Don’t even try to understand how the system works, just make the most out of it…”

    nevím, jak dlouho jsi ten článek psal, ale určitě by ten čas šlo strávit konstruktivněji ;-)

  2. No ty něco novinářům říkej o manipulaci s informací, kocoure :-)

  3. klaaris: Kterou informaci jsem zmanipuloval?

    Kromě toho, já kdybych chtěl, si můžu manipulovat, co chci jak chci. Já si nehraju na žádnou objektivitu a spasení lidstva.

  4. Mám dojem, že Doležal si před napsáním toho článku krapet přihnul. Je to blbější, než je u něj obvyklý.

Comments are closed.