Říkalo si MK a rádo provádělo egomasturbaci

Zápisníku, jsou to divný lidi. Doufám, že si tímhle na sebe vysloužíme aspoň tři žaloby. Jdem na to.

Komentář: #13: Asi to vyznělo málo jasně, ale 2000 měsíčně za web, který nefunguje (100%), je pěkná pálka. A to jsem ani nemluvil o grafice za 2000 v časopise, kde na fotkách nejde nic vidět.


Komentář: MK: > #13: Ahoj, můžeš mi prosím napsat co přesně na webu nefunguje? (mailová adresa)
Díky.Dále už jen e-maily

Ahoj,

I když si teda myslim, že jste na to mohli přijít sami, ta chyba, kterou já jsem hned objevil (a to jsem ten web skoro vůbec neprolejzal) je ta, že na stránce http://social.fsv.cuni.cz/showpage.php?name=redakce se nezobrazujou fotky Veroniky Jemelíkový a Viléma Černýho. No a teď jsem ještě náhodou objevil tohle: “fotogalerie jsou dočasnÉ nedostupné”, tak to změňte na dočasně ;).

Zduř, #13


Ahoj,

nevím jestli skutečnost, že dva lidi z redakce zatím nedodali svoji fotku dělá z webu Sociálu “nefunkční web”, jak jsi napsal na Radkově stránce. Prostě tam tu fotku zatím nemají. Jedno české rčení říká “Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde” a tohle je úplně ukázkový případ. Stejně to bude i s tou reklamou a následnou kritikou celého Sociálu, že? ;-)

MK


Ahoj,

No, to snad nemyslíš vážně. Tam nebylo (jako je tomu teď, když jsi to opravil) pouze jméno redaktora bez fotky, což samozřejmě není nefunkční věc, ale v kódu tam byl neexistující zdroj img souboru (o webech něco vím, tohle na mě nezkoušej), což chyba je, a nevymluvíš se z toho.

V tý diskusi jsem napsal 100% funkční, což nebyl. A o 100% funkčnosti bez fotogalerií by se dalo dlouze polemizovat…

Úplně absurdní mi přijde, že s kritikou se vyrovnáváš tak, že řekneš, že je účelová, protože chci bít nějakýho psa a právě jsem nalezl hůl. Tak věz, že jsem Sociál neznal a z redakce jsem znal jenom Radka. Kdo je teda ten pes, kterého jsem chtěl tou holí bít? A skoro jako bys tim říkal, že ta moje kritika není pravdivá, viď? Připomíná mi to politiky jedné upřímné strany, kteří vždy za vším vidí kampaň novinářů, rozhodně ne svoji chybu.

#13


img jsem dal do kódu proto, že mi ti dva slíbili dodat fotku hned. Na školním PC jde těžko editovat soubor formátu .sab, ale nahrávání souborů jde. Vymazal jsem to z kódu, ale nemyslím, že by to byla nějaká zásadní chyba. Fotogalerie nejde a je to tam napsané.

A když říkáš, že Sociál neznáš, pak nevím proč ho hodnotíš (a odsuzuješ), když o něm ani o jeho členech zjevně nic nevíš?

MK

PS: Jako jediný člen redakce jsem byl zásadně proti reklamě politických stran a to především kvůli inzerci KSČM.
PPS: Pandora SIMSu je pouze pro studenty IMS.


Dostal se mi do ruky, tak nevím, proč bych ho nemohl zhodnotit. Neodsoudil jsem ho. Odsoudil jsem reklamu na KSČM obecně.

To PS tě šlechtí.

V PPS nerozumim ani jednomu slovu a nechápu, proč to říkáš :).

#13


OK. Neodsoudil? Co třeba: “Jak jsem říkal, od svého prvního setkání se Sociálem jsem očekával, že to bude bramboračka. Řekl bych, že na první stránce je všechno špatně.” A co je na té stránce špatně? Že ji navrhli lidi z nejčtenějšího seriozního deníku u nás? Nebo že je tak zajímavá? :o)

Nebo: “To, co mě ale šokovalo, byla tmavá fotka Václava Moravce. Tak tmavou fotku, na které nejde nic vidět, jsem v novinách nikdy neviděl, čím to?” Problém tiskárny, což jsem nemohli ovlivnit.

Dále: “A ty nadpisy. Petrusek slaví 70. A čeho? Brambor? Buď tam chybí let, anebo se tam má napsat sedmdesátiny.” “70” znamená v češtině i “sedmdesátiny”. Kolega Mácha (až dostuduje žurnalistiku, o čemž teda trochu pochybuju) ti to jistě rád vysvětlí podrobněji.

A třeba ještě: “Že do časopisu nepíší studenti žurnalistiky o něčem svědčí.” Ale píší. Není jich moc, pravda, ale to svědčí spíš o jejich lenosti. Bohužel většina studentů žurnalistiky (tedy ne žurnalistů!!!) píše hůř než ti ostatní (to je nejlíp vidět při editaci a korektuře).

Mohl bych pokračovat, ale asi to nemá cenu.
MK

(Sorry, to PPS patřilo Petru Máchovi, který poslal odkazy na ty vaše stránky. Už mi ti kritici nějak splývají ;-)


No, jo, vytrhávat věty z kontextu ti jde. V tom článku je napsáno, proč jsem očekával, že to bude bramboračka, i proč je na první stránce všechno špatně. Víc nemám, co bych k tomu dodal. Kdo tu stránku navrhl, je mám někde u rektu.

Koukám, že mě máš docela za vořežpruta. Ale já ti na ty výmluvy fakt odmítám skákat. To, že jsou v celym Sociálu nekoukatelný fotky je problém tiskárny? I kdybych uznal, že ano, tak proč tisknete v tiskárně s tak pochybnou kvalitou?

Už jsi mě poučoval o webu a tiskárnách a teď zkoušíš to samé s češtinou. A nevyjde ti to ani tentokrát. Jestli “70” znamená “sedmdesátiny”, tak se buď něco změnilo od dob, kdy jsem četl naposledy Pravidla, nebo neumím číst. Jinými slovy, ujišťuji tě, že číslicemi lze zapisovat pouze číslovky, nikoliv podstatná jména. Jakýkoliv kolega ti to jistě rád vysvětlí. I dřív než dostuduje.

Nevim, co se tak vztekáš (trojvykřičníkově) nad tím, že to o něčem svědčí. Nenapsal jsem o čem.

Můžeš mi vysvětlit, proč si bereš do huby “kolegu Petra Máchu”?

Mohl bych pokračovat, ale asi to nemá cenu.

#13


D-FENS

Boj se zmrdy se nemusí vyhrát, ale nesmí se v něm přestat.

Zde jsme v pátrání po tajemném MK ztratili stopu. Až do doby, než to začlo psát k nám, viď zápisníku? A nedbaje toho, že je na cizím majetku, začalo nám to nadávat. Když jsme tomu smazali komentáře, nechápalo a nazvalo nás to magorem a dalšími slovy.

Prozatím poslední část příběhu se odehrává opět v komentářích. Protože nevíme, zda to velký bratr přeceda nesmaže, musíme to sem dát celý.

machys: Na IES si aspoň uvědomujeme, kam je potřeba jít, kde jsou ty koleje, ale u žurnalistů jako by se zastavil čas. Jakoby nebyli ani v minulém, ale v předminulém století.” A dává to i politologům…

Zmrdi zpovídají zmrdy :):

“Ještě by se to mělo prokomunikovat a vytyčit se nějaký čelendže. Celé by se to mohlo zastřešit nějakou institucí, která by podporovala teambuilding a optimalizovala celou strukturu. Po důkladném brainstormingu by neměl být problém koncepci zprocesovat a vyprezentovat s kladným efektem u publika. To by zajistilo i kvalitní feedback. Je důležité připomenout, že k provedení této koncepce je zapotřebí akčního přístupu a tahu na bránu.”

Konec ukázky. Ten rozhovor jsem ještě nečetl, ale jestli se nepovede v podobném duchu, tak ať mě zašlápne obří pštros.


#13: Tak u tohodle newspeaku jsem se smál, až jsem zajíkal :D

#13: sorry: až jsem se


MK: Zmrdi zpovídají zmrdy :):

Tohle tu Radku nenecháš, že ne? To je klidně na trestní oznámení.


rdvn: Machys se se svým odhadem charakteru rozhovoru mýlí a smějme se mu všichni. I za to, jak je sprostej :/.


machys: dík, pro zmrdobijce je to pochvala


MK: >machys: Asi by ses měl léčit, tohle fakt není normální.


#13: Tak jo, jdem se smát :)


machys: Tak jo, jdem se léčit :)

machys: Martin Gregor neni zmrd… křivdil jsem mu.

machys: tak a už jsem vyléčen :/


MK: No Martin Gregor ne, ale ty jo.


#13: Ale no tak, moje oblíbené MK, tohle už není na trestní oznámení? Mimochodem, poté, co ses choval na mym blogu jako totální prase (aneb slovo je obrazem duše), držel bych — být tebou — radši hubu a krok.


rdvn: machys: a nepříjde ti to trochu přehnané? a vůbec, co si o gregorově výlevu myslíš?


MK: Kluci, už mě nebavíte. Pokud máte něco k věci, napište nám klidně na mail, ale tohle je fakt trapný. Nevím, kde se ve vás bere ten pocit, že váš názor je jediný správný a že všemu rozumíte nejlíp. Ale klidně si to myslete. Je mi vás líto.

To že je machys pro smích už i lidem na žurnalistice mluví samo za sebe, takže si své komplexy asi musí kompenzovat jinde a jinak. Ale proč si k tomu vybral nás nechápu. A až #13 nebo jak se to označuje opustí svou rodnou vesnici, zjistí, že svět je jinej než jak ho vidí z té hromádky hnoje někde u Sokolova. Prostě jste úplně mimo kluci a čím dřív si to uvědomíte, tím líp pro vás i pro vaše okolí.

Radku, divím se ti, že tady tyhle kecy a urážky strpíš. A označit Gregorovy názory za “výlevy” mi nepřijde fér, ten člověk má přehled a ve většině věcí má pravdu, ať se to někomu nelíbí. mk


#13: Ach mé nejoblíbenější, MK, nezklamal jsi mě. Jen tak dál, maminka z tebe bude mít radost!

Radku, on si asi myslí, že jsem z KB a říká tomu hromádka hnoje. Bejt tebou, tak mu ukážu pravý vesnický vidle. Anebo má na mysli Stříbrnou?

Máchysi, už jsi to dotáh daleko, když s tebou tak velký kápo jako MK, slunce naše jasné, mluví v množnym čísle.


Zdenis: Kdybyste znali D-FENSe, tak byste chápali máchysovu “sprostotu” i newspeak..
Jinak MK je určitě férovej kluk, až na to že je to děsnej vůl.. (To abych se neuchýlil ke sprostým slovům a nebyl označen za nasty dirty filthy spammera :) )


MK: Nemám radost, že jsem ti udělal radost:-/ Hromádkou se obecně označuje omezené myšlení, což s bydlištěm nijak nesouvisí. Asi se budu muset vyjadřovat v jednodušších větách… A Radka do toho prosim vůbec netahej, ten je inteligentní a na rozdíl od tebe diskutuje věcně a na úrovni.


#13: Že máš s češtinou problémy, už jsem věděl. Ale že je to až takový, to mě teda posadilo (:-o.


rdvn: – výlevy neměly být negativní, to ani náhodou
– d-fens smaozřejmě znám a jejich styl také, ale my se tady navzájem známe, a tak d-fens-style působí nepatřičně
– zdenis a #13: podle mého názoru působíte směšně, protože plkáte. machys ten pro změnu pouze nadává. není tohle vopruz?


Zdenis: Já rád plkám, jsem snad kvůli tomu vinnen?


#13: By mě teda zajímalo, jakou souhrou náhod jsem byl vtažen do toho sporu a tedy — kde plkám.


rdvn: Martine, jakákoliv tvá zmínka o češtině, o vidlích, o zklamání a mamince, to všechno je nízkoúrovňové plkání.

zdenis: vinen nejsi, ale jsi teda plkavec ;).


martin polivka: vinnen určitě ne…to už spíš Vinnetou..;)

Jen tak naokraj: přežiju, že si někdo buduje ego na tom, že bez jakéhokoli pádného argumetu schazuje očividně smysluplnou dobrovolnou práci 15 lidí na školním časopise. Přežiju i to, že někdo nedokáže komunikovat s ostatními jinak, než že je označí za z***y. Bohužel to v naší společnosti je naprosto normální…byť se s tím vůbec neztotožňuju. Ale přijde mi už fakt trochu moc, když někdo, kdo prohrává diskuzi, svévolně zveřejňuje e-maily od cizího autora a nadepisuje to slovy “Říkalo si MK a rádo provádělo egomasturbaci”… k tomu fakt nemám slov…


machys: Heh.. to bych si rád přečet :)

mimochodem_1: Gregorovo podíl na rozhovoru se mi líbil, myslim, že by to moh bejt fajn kluk.

mimochodem_2: předchozí příspěvky jsou typické xenofobní a zuřivé reakce odhaleného zmrda.


#13: Martine Polívko, vím, že je to pro tebe asi moc těžké pochopit, ale já se tady žádné diskuse neúčastnil, nemohl jsem ji tedy prohrávat. Věc jiná je, když mi někdo opakovaně nadává.

Radku, škoda. Asi jsem teda plk. Nebo plch.


machys: mimochodem_3: typické pro zmrdy také je, že kolem sebe kopou a vyhrožují… když už ne svými vlivnými kamarády, tak alespoň žalobami :).

Rád bych upozornil, že mi bylo několikrát naznačeno, že svojí školu nedostuduji.


Tak co na to říkáš zápisníku? Maňifik! Už jednou jsme takový potkali a ty byli z Xchatu. Názor na toto MK nechť si udělá každý sám. Nic není cenzurováno ani redakčně kráceno.

Aby to nikdo nemusel hledat:

občanský zákoník
§ 12
(1) Písemnosti osobní povahy, podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkající se fyzické osoby nebo jejích projevů osobní povahy smějí být pořízeny nebo použity jen s jejím svolením.

§ 13
(1) Fyzická osoba má právo se zejména domáhat, aby bylo upuštěno od neoprávněných zásahů do práva na ochranu její osobnosti, aby byly odstraněny následky těchto zásahů a aby jí bylo dáno přiměřené zadostiučinění.
(2) Pokud by se nejevilo postačujícím zadostiučinění podle odstavce 1 zejména proto, že byla ve značné míře snížena důstojnost fyzické osoby nebo její vážnost ve společnosti, má fyzická osoba též právo na náhradu nemajetkové újmy v penězích.
(3) Výši náhrady podle odstavce 2 určí soud s přihlédnutím k závažnosti vzniklé újmy a k okolnostem, za nichž k porušení práva došlo.

trestní zákon
§ 239
(1) Kdo úmyslně poruší tajemství

a) uzavřeného listu nebo jiné písemnosti, při poskytování poštovní služby nebo jiným dopravním zařízením, nebo
b) zprávy podávané telefonem, telegrafem nebo jiným takovým veřejným zařízením,

bude potrestán odnětím svobody až na šest měsíců.