Rosenheimfahrt

RosenheimTuž zítra jedu do Rosenheimu (vlackem). Nechám se vykořisťovat od tamního kapitalisty. Budu se snažit informovat vás, jak to jenom půjde.

Rosenheim je město velké asi jako můj milovaný Amberg. A to je asi tak všecko, co o něm vím. Kromě toho, že leží na řece Inn, stejně jako Innsbruck neasi.

O původu názvu města existuje několik teorií. První (co napadne každého) hovoří o domově růží. Město má taky růži ve znaku. Další (můj osobní favorit) hovoří o tom, že to byl domov koní, tedy Rossenheim, ale jedno s se časem vytratilo.

Další teorie hovoří o zkomoleném slově pro bažiny, čemuž prý napovídají i názvy okolních obcí jako Riedering (kde mimochodem bydlí moji příbuzní). Dříve se Rose prý v němčině říkalo pěkným holkám a cápci, co se plavili po Innu, se prej na ten domov pěknejch holek vždycky těšili. Poslední — nepříliš oblíbená — teorie říká, že Rose se říkalo jiným holkám… těm za peníze.

No, zatim nevim nic. Jenom že prej budu bydlet v nějaký cimře za 8 ojro (wtf?) a že zhruba tolik si vydělám za hodinu. A taky tam se mnou budou dva Češi, jeden je z Havířova.

Musim se znova naučit německy, znova se naučit vyslovovat a znova si vzpomenout na slova jako Milch, jimž je lepší se pro obtížnou výslovnost vyhnout.

Jestli máte nějaké tipy, co na jihu Bavorska navštívit, tak sem s nimi. Já zatím vymyslel toto:

Konečně navštívit Mnichov (To bude chtít asi obětovat celej víkend i s noclehem.)
Schwangau se zámky Neuschwanstein a Hohenschwangau
Berchtesgaden s Orlím hnízdem
Salzburg
Chiemsee
Garmisch-Partenkirchen (až asi popadesátý)

Jestli máte nějaké tipy, za co utratit peníze, tak sem s nimi. Já zatím vymyslel toto:

Silniční kolo
Cykloboty č. 2
Helma č. 2
Externí hard disk

No, tak uvidíme, co z toho vzejde. Třeba mě hned vyhodí.

Na závěr si pustíme německou písničku. :lol: Text je vtipný, naučte se německy ;)

Stay tuned.

7 thoughts on “Rosenheimfahrt”

  1. Uzij si to tam po svem a az prijedes zpet, stav se na to kafe, povykladam Ti nejaky redakcni zajimavosti ;-)

  2. Dobrý den, chtěla bych vás informovat o úspěšném návratu zásilky KB89 z Mighty Sounds do Roztok u Křivoklátu. Zásilka dorazila sice spálená, na její kvalitě to ale nic nemění. Zásilka je pro vás k vyzvednutí do 1. září 2008 na kterémkoli místě v ČR. V případě prodloužení lhůty či získání dalších informací prosím kontaktuje zásilčino icq :mrgreen: :twisted:

  3. Jsme rádi, že se zásilce KB89 nestalo nic a v pořádku může provádět dále svoje střelenosti :)

Comments are closed.