Rusák se roztahuje

Představe si, že je rok třeba 2010. Gubernii zvanou Ruskij Karlsbad rozkládající se v místech, kde dříve bývalo české město Karlovy Vary, obývají z velké většiny ruští obyvatelé. KGB zde již dva roky rozdává ruské pasy každému, kdo si o ně řekne. Pouze několik reakčních živlů se nadále odmítá rusifikovat.

Tato gubernie vyhlásila svoji nezávislost a ustavila svého loutkového prezidenta poslouchajícího na slovo kremelského bosse.

Na území řádí KGB a provokuje českou prozápadní vládu. Do světa vysílá informace o tom, že Češi šikanují místní Rusy (kteří ještě před pěti lety vůbec netušili, že jsou Rusové). V Rusku už je dávno připravená vojenská akce s názvem Pragarossa, při které Rusák dobyde svá ztracená území ve středu Evropy včetně hlavního města Čechů.

Na území de iure stále patřícím České republice se KGB bude snažit o separaci. Česká armáda zasáhne a tuto operaci potlačí.

Je v takovém případě Česká republika agresorem války s Ruskem?

Já si myslím, že není. A také si myslím, pane prezidente, že mezi Ruskem a Sovětským svazem žádný rozdíl není, a Rusáka bych se raději bál.

Ke čtení: Den velkého Ruska, Přestaňme si lhát o Československu