Spadla mi VŠ(E) do klína?

Fakulta národohospodářská (FNH) (a pouze ona) na Vysoké škole ekonomické (VŠE) se rozhodla nedělat dále přijímací zkoušky ověřeným systémem a napříště si bude studenty vybírat z absolventů testů obecných předpokladů od společnosti Scio.

Tento test jsme dělali na začátku třeťáku. Můj percentil byl 97,5 % mezi všemi, resp. 90 % mezi čtyřletými gymnazisty. Zcela jistě ne všichni půjdou na FNH VŠE, což mě posouvá ve výsledcích výš. Někde jsem četl, že úspěšnost přijímaných na FNH je 50 %. Z toho vyplývá, že bych se tam měl dostat i se zavázanýma očima.

Paradoxně si ale myslím, že testy Scio jsou hrozná blbost. A nechápu, proč se přijímačky nedělají z matematiky a jazyka jako dřív, ale z obecných předpokladů. Více o přijímačkách ještě napíšu někdy příště.

Pro úplnost dodám, že v tom loňském testu byla chyba, kdy se u několika příkladů nedala označit správná odpověď. Nevím, zda zrovna tyto příklady bych měl dobře, nebo špatně, ale vím, že jsem jejich řešením ztratil čas, který mi pak chyběl u jiných příkladů, ke kterým jsem ani nestihl dostat.