To bylo zase přirovnání jak noha

The Gherkin

The Gherkin

Jedna redaktorka ze Střepin (bohužel neznám jméno, viděl jsem jí poprvý), která asi miluje Kaplickýho, provedla dvě naprosto geniální srovnání. Jejich genialita spočívá v tom, že něco tak blbýho nevymyslí ani průměrný redaktor TV Nova.

Takže nejdřív srovnala knihovno s Gherkinem (Okurkou, pro moravské fanoušky: Oharkem). Proč je toto srovnání zcela hovadské? Těch důvodů je přímo habakuk, tak teda k těm, co mě právě napadají.

1) Londýn je placka a narozdíl od Prahy tak nemá žádnou přirozenou dominantu, kterou by mohla Okurka narušovat jako se snaží knihovno narušovat dominantu Hradu.
2) Okurka je nádherná stavba a existují lidé, kteří se z celého Londýna těší právě na ní.
3) Okurka nemá tak odporné barvy.
4) Okurka je podle mě skvělý architektonický počin. Knihovno je sopl.
5) Knihovno je arogantní stavba. Je to pěst na oko. Okurky si, pokud nechcete, ani nevšímáte.
6) Na Okurku nedal žádný Londýňan ani jiný Angličan ani penny. Okurka není žádná národní stavba. Je to soukromá investice zajišťovny.
7) Londýn a Praha jsou architektonicky dvě naprosto rozdílná města. Jak lze vidět i na mojí fotografii, v Londýně se s tím nikdo moc nepáře. Jdete, jdete, kolem vás samé moderní budovy — a pic, najednou mezi nimi kostel. Londýn je mnohem více splácán než Praha.
8) A prostě je to srovnání píčovina.

Druhé srovnání snad bylo ještě komičtější. Redaktorka si stoupla k McDonaldu a prohlásila něco ve smyslu, že pokud může být McDonald u Karlova mostu, co by nemohlo být knihovno ve stejném pohledu jako Hrad.

Tedy přiznám se, že jsem si musel na seznamáckých mapách vyhledat, kde je u Karlova mostu McDonald. Po Karlově mostě jsem šel snad už stokrát, ale žádný jsem nikdy nepotkal. Začal jsem redaktorku podezřívat, že myslí McDonald Na Příkopě, neb jsem o žádném bližším nevěděl. Avšak bylo zjištěno, že na druhé straně řeky, na Kampě, se McDonald nalézá.

Vzhledem k tomu, že jsem si toho McDonaldu nikdy nevšiml, dovolím si prohlásit, že výhled z Karlova mostu nijak nenarušuje. Nevím, jak dotčený McDonald vypadá, ani jak to vypadá kolem něj, ale zato vím jistě, že pokud je důvodem zděšení pouze samolepka McDonald 200 metrů od Karlova mostu, tak má ta redaktorka místo mozku smotanou hadici.

Poznámka na závěr: V Amberku je jeden McDonald pár metrů od historického náměstí. A světe div se, není na něm ani kousek červené barvy.

12 thoughts on “To bylo zase přirovnání jak noha”

  1. Súhlas, jak s Okurkou (která je fakt pěkná a pro ní mi název moderní umění sedí, narozdíl od knihovny), tak s tim mekáčem, doteď jsem netušil že tam někde nějakej je..

  2. Ja teda vím, kde ten McD je, ale musím se přiklonit k názoru o spotané hadici. Na Nově holt perlili vždycky

  3. Anebo já? První odstavec jsem pochopil tak, že Střepiny se vysílají na ČT1, a ne na Nově…

  4. RF: To šprtání ti nesvědčí. Měl jsem za to, že pořad Střepiny zná každej. To jenom ty zas musíš mít nějaký extrabuřty :) . Jasně, že Nova. Na ČT perlí Nora Fridrichová v pořadu 168.

  5. Kdy třeba perlila naposled? Uznávám, že je trochu střelená, ale to podle mě z její 168 nepoznáš.

  6. Nevim, nesleduju to. Nedělní večery si nehodlám kazit estebáckou agitkou jejich televize.

  7. nějaký pražský problémy sou úplně zanedbatelný.. to my na stříbrnej máme mnohem vážnější problémy..právě se sepisuje petice, aby se krmelec nestavěl na palouku, ale uprostřed lesa, aby nekazil výhled na nedalekou skalku, ke které všichni stříbrňští vzhlíží..kdo mi věnuje podpis? marťas, kdokoli…?

  8. V Londýně mi přišlo jako zločin to ruský kolo London Eye skoro naproti Parlamentu. Hnus humus… :roll:

Comments are closed.