Torino 2006: vrcholy a propadáky ― vol. 2: Ostatní

Zlatá medaile Němečtí biatlonisté. Zejména Greis a Fischer (ten Fischer, který jezdí všechny závody bez rukavic). Z biatlonových závodů udělali “nudu”. Jenom jednou se radoval Francouz Defrasne před Björndalenem. Ostatně norský biatlonista také zaslouží pochvalu. Dvě stříbra a bronz, navíc parádní výkon ve štafetě. Biatlon je skvělý sport.

Stříbrná medaile Janica Kostelic. Tři zlata. Jiné medaile snad ani nepočítá. To nechce další komentář.

Bronzová medaile Joey Cheek. Způsob, jakým Joey Cheek zabral v posledním okruhu na 1 km rychlobruslení bral dech. Bylo to jako kdyby pustil nitro a pak se 2 fast 2 furious prořítil cílem ke zlaté medaili.

Zvláštní ocenění Alisa Camplin. Vítězka akrobatických skoků na lyžích v Salt Lake City získala letos bronz. Rád bych zdůraznil, že se jedná o Australanku. Krásnou Australanku.

Hokejové týmy Švédska a Finska. Hokej, který předváděly převyšoval Rusko o třídu a ostatní týmy minimálně o dvě třídy. Byl jsem rád, že se dostaly do finále. Připravily skvělou podívanou.

Bronzová malina Hokejové týmy Česka, Kanady a USA. Čekali jsme od vás víc, chlapci. Mnohem víc. A s těmi Švýcary jste to trochu přehnali, nemyslíte?

Stříbrná malina Itálie. Jejich právní systém zahrnující např. finanční policii nebo doping jako trestný čin je trapný. Kam dohnali Pantaniho? Kde berou právo dělat zátahy do pokojů sportovců uprostřed noci a zničit jim tak následující závod?

Zlatá malina Jarkko Ruutu, Pavel Dacjuk. První měl být bez diskuse vyloučen z Her (tzn., že by přišel o medaili) za to, jakým brutálním způsobem odstavil ze hry Jaromíra Jágra. Hráči se musí navzájem respektovat. Druhý měl být vyloučen z her za vražení do rozhodčího. I kdyby sudí neměl pravdu, nesmí si to dovolit. Televizní záznam však prokázal, že se mýlil Dacjuk.