Tour de France, bajkování v Coloradu a další

Floyd LandisPokud si chcete ve své rodné hatmatilce přečíst, co píše CycylingNews o právě skončené Tour de France, tak na Sporťácích je můj překlad.

Skromnost, rebelie a hrdinské činy, film o příběhu Floydovy Tour 2006 prostě musí vzniknout. V tomto příběhu je tolik zajímavého, že je těžké vědět kde začít. Jeho vítězství na Tour je příběh sám v sobě, ale je to téměř vedlejší zápletka vzhledem k ostatním částem dramatu. Je tu Landisova fantastická jízda zpět do hry v 17. etapě, která je přirovnávána ke skvělým počinům velkého Eddyho Merckxe, je tu skromná mennonitská výchova, která vypadá absolutně v rozporu s barvami a pojetím Tour a pak je tu ta kyčel.

Celý článek zde. (Ale nebojte se, o vlastní názory na TdF vás neochudím.)

No a co dále máme zajímavého? Kromě podprsenek pro cyklistky jako je např. krásná Terezka Huříková, nebo jiných zajímavých článků (technika, reportáže, rozhovory) tu máme jednu opravdovou bombu.

ColoradoBývalý žák šesté základní školy, dokonce měl třídu v té samé místnosti jako poté další čtyři roky já, odjel do Ameriky, koupil si tam kolo, koupil si zelenou pastu a teďka se prohání kolem kaktusů, svišťů a šakalů.

Většina lidi (90%) tu má fully, ale většinou spíš maratonský nebo maximálně enduro. Další zajímavý poznatek je, že poměr bikerek a bikerů je tu tak 50:50… Když jsem včera zdolával jeden hooodně technickej úsek, tak zrovna proti mně tlačila nahoru kola skupinka pěti bikerek s „nechutně“ vyšvihanýma postavama a křičeli na mě „Hi hardtailman“. Jsem tady s hardtailem fakt asi za exota. Hlavně způsobily to, že jsem ten kopec sjel dvakrát rychleji :-)).

Celý článek čtěte zde.