Zajímalo by mě…

3. dubna 2009. Dálnice D1 z Prahy do Brna. Teplota vzduchu: 23 °C. Regulace platí ještě měsíc…

A teď by mě zajímalo, jestli si ti zapálení obhájci povinných zimních gum přiznají, že zase jednou naletěli socialistické buzeraci.

Jestli si taky přiznají, že neměli pravdu.

A jestli si hlavně přiznají, že to je špatný předpis.

Mluvím o výtečnících z komentářů k článku Ujisti se, že máš (správnou) gumu, který jsem zde publikoval 2. listopadu 2008.

9 thoughts on “Zajímalo by mě…”

 1. Výborně. Počasí na zimní gumy neni už asi měsíc a dneska to zrušili. Chlapáci!

 2. Jsem pro zimní gumy, zrovna tak jsem pro svícení ve dne a pro zákaz telefonování za jízdy.

  Uznávám, že časově je to nastavené špatně, regulace by měla platit do konce března. No ale stejně, pokud posuzuješ přínos tohoto zákona podle jednoho teplého dne, tak je to velmi zjednodušený náhled. Což takhle podívat se na nějaké testy (kterých je nespočet), které jasně prokazují, že jízda na letních v zimě je velmi nebezpečná. Tudíž se jedná o minimalizaci možného rizika. I kdyby měly zimáky zachránit jeden život, tak to stojí za to.

  A argumentace, že nejsi nesvéprávný a dokážeš možná rizika posoudit sám, taky neobstojí. Ostatní plebs totiž není tak osvícený jako ty, jezdí spousty špatných řidičů, kterým ty zimáky na sněhu sakra pomohou.

  Jinak počasí pro zimáky ještě bylo, protože letní správně fungují nad 7C a to ještě v minulých dnech v ranních hodinách všude nebylo.

 3. By mě zajímalo, proč jsem podle Tebe nesvéprávný. Prostě jen nechci, aby mě někdo sestřelil, až pojede v 10cm sněhu ralye letní gumy s bohorovností Tobě vlastní.

  Lidé jsou totiž blbé a pitomé, takže zimáky nazují, jen když jim hrozí pokuta. Věřím, že každý normálně uvažující jedinec dokáže to riziko posoudit sám, jenže všichni dobře víme, že normálně uvažujících jedinců je jako šafránu.

 4. Takže když pojede rallye se zimníma a sestřelí tě, tak je ti to jedno. Gratuluju k uvědomělýmu vohnoutství.

  Jaký jsou lidi, je mně úplně jedno. Já odmítám souhlasit s bezdůvodnou buzerací jenom proto, že vy všichni si myslíte, že víte nejlíp, na jakejch gumách má kdo jezdit.

 5. Kdo říká, že je mi to jedno? Říkám, že to riziko je menší. A to se dá snadno dokázat, stačí, aby ses podíval na jakékoliv testy. A to je také spojené s tou buzerací, jak zmiňuješ. Pokud je zcela zřejmý rozdíl mezi letní/zimní ve prospěch zimáků, tak ta buzerace asi není bezdůvodná.

  No evidentně tě pálí veškerá nařízení a zákony, protože víš všechno nejlíp. Tak to gratuluju, víc takových jako jsi ty a můžeme zrušit politiku. Ale zatím máš bohužel smůlu. Leda tak jdi bydlet do lesa. Ale tam se zase budeš muset řídit zákony přírody, tak budeš asi nasranej i tam :-)

 6. Jo, já teda vim rozhodně líp než Řebíček i než poklop, který gumy jsou pro mě lepší. Třeba se z toho zblázni.

  Jeden by myslel, že tebe bude zajímat, jestli do tebe někdo vrazí/nevrazí. Ale ty radši budeš posílat lidi do vězení za to, že si v zimě nevzali zimní boty.

  Nemá to cenu. Kdo to chápe, pochopil dávno. Kdo je socan, nepochopí to nikdy.

Comments are closed.